Aktualności Halówka kobiet

Młodziczki Tucholanki Bór wygrały na hali turniej Ogólnopolski w Zbicznie

 Piłka halowa dziewcząt – Ogólnopolski turniej w Zbicznie

W Hali Sportowej w Zbicznie odbył się I Ogólnopolski Turniej Dziewcząt „Zbiczno Girls Cup” – urodzonych w 2008 lub młodsze. W zawodach wzięło udział 8 silnych żeńskich drużyn z całej północnej Polski, które zagrały systemem każdy z każdym. Zwyciężyła w pięknym stylu Tucholanka Bór Tuchola, która do zawodów przystąpiła w czwartek zastępując w ostatniej chwili Checz Gdynia. Super turniej , świetna organizacja i wielki sukces młodych tucholanek. Tak można w skrócie podsumować turniej,

Trzeba z całą pewnością przyznać organizatorom, że organizacja na najwyższym możliwym poziomie! Poza wspaniałą organizacją gastronomiczną nie mniej profesjonalna była otoczka marketingowa gdzie zawody relacjonowane były przez Polskie Radio Pik a na turnieju zjawiła się wysłanniczka – skaut PZPN Pani Ela Edel . Pomimo, że dziewczyny nie zagrały na swoim maksymalnym poziomie to i tak zwyciężyły w turnieju wygrywając 5 meczy i 2 remisując przy czym strzeliły 12 goli i nie tracąc w całym turnieju żadnej bramki.

MLKS Tucholanka Bór grała w składzie: Oliwia Radziejewska – Nikola Rossek, Dominika Rossek, Laura Włoch, Oliwia Sikorska, Paulina Kamińska, Wiktoria Wuytrążek, Małgorzata reichelt. Trenerzy marek Zienkiewicz i paweł Szaszor.

W kolejności uzyskiwały wyniki :

UKS Trzemiętowo 4:0, Jantar Ostrołęka 0:0, Juventus Toruń 4:0, Stomilanki II Olsztyn 1:0,

Jantar Ostrołęka II 2:0, Żak Ann-Zdrowie Zbiczno 2:0, Stomilanki Olsztyn 0:0. Skautka ze związku PZPN, zapisała 3 nazwiska tucholskich dziewczyn w swoim notesie i na pewno pojawi się na meczach ligowych w najbliższej rundzie. Na dzień dzisiejszy największe szanse na zgrupowanie AMO (Akademii Młodych Orłów) mają: Laura Włoch, Dominika Rossek oraz Oliwia Sikorska.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1 Tucholanka Bór Tuchola 7 17 12 – 0
2 KKP Stomilanki Olsztyn 7 17 11 – 1
3 Klub Sportowy Jantar Ostrołęka 7 16 11 – 1
4 Żak Ann-Zdrowie Zbiczno 7 12 9 – 8
5 KKP Stomilanki II Olsztyn 7 8 3 – 3
6 Klub Sportowy Jantar II Ostrołęka 7 7 5 – 7
7 Juventus Academy Toruń Girls 7 1 1 – 17
8 UKS Trzemiętowo 7 1 1 – 18

 

W trakcie uroczystej dekoracji, której przewodniczyli Poseł na Sejm Paweł Szramka, Magdalena Golubska Wójt Gminy Zbiczno, Przewodniczący Rady Gminy Zbiczno i Redaktor Czas Brodnicy Radosław Stawski oraz Prezes Zarządu Żak Ann-Zdrowie Zbiczno Piotrek Kwaśniewski wszystkie drużyny otrzymały puchary, każda z zawodniczek medal oraz symbolicznego tulipana z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Dziewczęta z miejsc 5-8 dodatkowo otrzymały słodkości, zaś z miejsc 1-4 nagrody rzeczowe. Każdy z trenerów i kierowników odjeżdżał ze Zbiczna z klubowym kubkiem Żaka. Przyznano także nagrody indywidualne ufundowane przez KEEZA oraz Czas Brodnicy:

  • MVP Turnieju – Zuzanna Frydrych – Stomilanki 2008
  • Królowa Strzelczyń – Oliwia Kaczmarczyk (8 goli) – Jantar I
  • Bramkarka Turnieju – Agnieszka Panek – Stomilanki
  • Najładniejsza bramka turnieju – Dominika Rossek – Tuchola
  • MVP Czasu Brodnicy – Tosia Szalkowska – Żak

.

Gospodarze turnieju wszystkim drużynom (ich trenerom i kierownikom), które wzięły udział w turnieju ogólnopolskim dla Dziewcząt bardzo dziękują za przyjazd drużynie Tucholanki Bór, która w ostatniej chwili zastąpiła inną drużynę w zawodach jeszcze raz składamy wielkie gratulacje.

navigate_before
navigate_next