Aktualności Młodzik Piłka nożna

Super gra. Młodziczki starsze Tucholanki Bór liderkami w grupie chłopców

Piłka nożna – IV liga młodzik D1

Młodziczki starsze MLKS Tucholanka II Bor Tuchola podejmowały w sobotnie popołudnie drużynę chłopców Victorii Koronowo. W poprzedniej kolejce Victoria rozgromiła na własnym boisku Kamionkę Kamień Krajeński 10:0. A więc, było się, czego bać. Jednak boisko i umiejętności piłkarek Tucholanki II Bor sprawdziły poczynania piłkarzy z Koronowa i w imponującym stylu pokonały rywali 2:0, co daje im fotel lidera w grupie.

W pierwszej połowie spotkania dziewczyny miały sporą przewagę na boisku. Jednak nic z tego nie wynikało – skuteczność była mała. Chłopcy z Koronowa zagrozili bramce tucholanek tylko raz, ale Oliwia Radziejewska broniła w swojej twierdzy doskonale. Druga część spotkania to już zdecydowana przewaga piłkarek z Tucholi a chłopcy nie potrafili zagrozić tucholskiej bramce. Pierwszą bramkę zdobyła Martyna Szymańska, która wykorzystała zamieszanie po wrzucie piłki w pole karny i tylko dołożyła nogę z bliskiej odległości a piłka minęła bramkarza i wpadła do siatki. Pięć minut później świetne zagranie do Laury Włoch na lewą stronę i Laura w swoim stylu umieściła piłkę przy samym słupku bramki w siatce. Było jeszcze kilka doskonałych sytuacji, ale także golkiper Victorii świetnie broniła i nie pozwolił na stratę większej ilości bramek. Był to doskonały mecz w wykonaniu tucholanek. Akcje na bramkę przy kilku podaniach wyglądały szkoleniowo i tylko brakowało szczęścia na zdobywanie kolejnych goli. Dziewczyny w pełni zasłużyły na wygraną i tym samym objęły prowadzenie po 3 kolejkach bez straty punktu. Prowadzą przed Startem Warlubie większą różnicą bramek.

Wyniki 3 kolejki:

• Start Warlubie – Olimp Jeżewo 3:2
  • Gwiazda II Bydgoszcz – Czarni Lniano 1:5
  • Tucholanka II Bór Tuchola – Victoria Koronowo 2:0 (0:0)

Martyna Szymańska (51), Laura Włoch (56)

09.04.2022

• 10:00 – Kamionka Kamień Krajeński – Tucholanka II Bór Tuchola (Kamień Krajeński, Szkolna)
  • 16:00 – Olimp Jeżewo – Gwiazda II Bydgoszcz (Jeżewo, Spacerowa 19)

10.04.2022

• 10:00 Victoria Koronowo – Start Warlubie (Koronowo, Klasztorna 11)
  • Pauza – Czarni Lniano

III liga Młodzik D2

Młodziczki młodsze przegrywają po zaciętej walce z chłopcami Polonii Bydgoszcz

Niestety, mecz wyjazdowy do Bydgoszczy nie spełnił oczekiwań szkoleniowców i działaczy Tucholanki Tuchola. Przegrana z chłopcami Polonii Bydgoszcz nie przynosi jednak wstydu, bowiem tucholanki zagrały bardzo dobre spotkanie i dzielnie walczyły. Skuteczniejsi jednak byli chłopcy z Bydgoszczy i ostatecznie wygrali 4:2 (3:0).

Dziewczyny na fali. Mimo, że przegrywamy nasze „młodsze” zagrały kolejny bardzo dobry mecz. W obecnym zestawie III ligi w D2 nie ma słabych drużyn. W tym towarzystwie, nasze dziewczyny dzielnie walczą. Przegrywamy pierwszą połowę 0:3. Dwie pierwsze akcje kończą się straconymi bramkami…trzecia dla Polonii to “przewrotka”..piękna bramka. Drugą połowę wygrywamy 2:1. Dwie bramki najlepszej na boisku Laury…i głupia strata Poli. Mieliśmy kilka sytuacji na dogonienie „polonistów”, ale zabrakło czasu. Chłopcy zasłużenie zainkasowali trzy punkty a dziewczyny zasłużyły na MCDONALDApowiedział po meczu trener Marek Zienkiewicz.

Tucholanka Tuchola – Victoria Niemcz Osielsko 2:1

Nikodem Kawicki, Kamil Andrearczyk

• Wisła Gruczno – Budowlany KS Bydgoszcz 3:2
  • Olimpia Wtelno – Spójnia Białe Błota 1:1
  • Polonia Bydgoszcz – Tucholanka II Bór Tuchola 4:2 (3:0)

Obie bramki dla Tucholanki II Bór zdobyła Laura Włoch.

09.04.2022

• 10:00 – Tucholanka Tuchola – Wisła Gruczno (Tuchola, Warszawska 17)

10.04.2022

• 10:00 – Budowlany KS Bydgoszcz – Polonia Bydgoszcz (Bydgoszcz, Sielska 12)
  • 10:00 – Victoria Niemcz Osielsko – Spójnia Białe Błota (GOSiR Osielsko, Żołędowo, Bydgoska )
  • 12:00 – Tucholanka II Bór Tuchola – Olimpia Wtelno (Tuchola, Warszawska 17 )