Aktualności Halówka kobiet Piłka nożna

Zwycięstwo UKS Tęczy Bydgoszcz. Awans Tucholanki Bór do II Fazy eliminacji

Eliminacje MMP U15 Kobiet w Futsalu – turniej w Tucholi

MLKS Tucholanka Tuchola była gospodarzem I Fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet U-15 w Futsalu. W turnieju wzięły udział cztery drużyny z województw: 2 – kujawsko-pomorskiego, 2 – zachodnio-pomorskiego. Mecze sędziowali: Marcin Szkodziński – główny, Paweł Jankowski i Mariusz Korpalski – wszyscy z Torunia.

W meczu otwarcia turnieju gospodynie przegrały zdecydowanie 0:11 z zespołem UKS Tęczy Bydgoszcz, który jest jednym z faworytów tegorocznej edycji. W drugim meczu tucholanki po zaciętym i można powiedzieć wyrównanym spotkaniu przegrały 2:4 z piłkarkami Pogoni Szczecin. Do przerwy wygrywały piłkarki Tucholanki 2:0. Bramki dla Tucholanki zdobyła Dominika Rossek.

Trzeci mecz był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu tucholskiego zespołu, bowiem pokonały zdecydowanie 5:0 dziewczęta z LFA Szczecin. Dominika Rossek zdobyła w tym meczu 4 bramki a 1 Patrycja Borucka.

Ten mecz zadecydował o awansie naszego zespołu do II Fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. Jest to wspaniały sukces mimo niepełnego składu (grało tylko 7 piłkarek). Gratulacje dla zawodniczek i trenera Pawła Sząszora.

Komplet wyników turnieju:

  • MLKS Tucholanka Bór Tuchola – UKS Tęcza Bydgoszcz 0:11
  • LFA Szczecin – AP Pogoń Szczecin 1:3
  • MLKS Tucholanka Bór Tuchola – AP Pogoń Szczecin 2:4
  • LFA Szczecin – UKS Tęcza Bydgoszcz 0:12
  • AP Pogoń Szczecin – UKS Tęcza Bydgoszcz 3:7
  • MLKS Tucholanka Bór Tuchola – LFA Szczecin              5:0

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

 

1 UKS Tęcza Bydgoszcz 9 30 – 3
2 Pogoń Szczecin 6     10 – 10
3 MLKS Tucholanka Bór Tuchola 3  7 – 15
4 LFA Szczecin 0  1 – 20

 

Do II fazy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15 w Futsalu Kobiet (21 stycznia 2023) awansowały drużyny: UKS Tęcza Bydgoszcz, Pogoń Szczecin i MLKS Tucholanka Bór Tuchola.

Dziękujemy za piękną fotorelację Panu Dariuszowi Stońskiemu.

navigate_before
navigate_next