Liga kobiet Piłka nożna

Wielki sukces młodych piłkarek Tucholanki-Bór w Sianowie

Piłka nożna kobiet – Turniej ogólnopolski w Sianowie

W niedzielę 16 sierpnia w Sianowie województwo zachodnio-pomorskie odbył się  XXII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KOBIET im. ANNY BOCIAN o Puchary Marszałka województwa zachodnio-pomorskiego i Prezesa ZPZPN. Był to Turniej w kategorii Open – 6 drużyn i kat. Młodziczek 2007 i młodsze.

Na zaproszenie działaczy UKS Victorii SP2 Sianów na Turniej pojechały młodziczki Tucholanki-Bór, które zakończyły 14 sierpnia obóz szkoleniowy a 16 sierpnia pojechały do Sianowa i sprawiły wielką sensację, bowiem przegrały tylko jeden mecz z gospodarzem turnieju a cztery mecze wygrały. Wystarczyło to na końcowe zwycięstwo w turnieju, zdobycie złotych medali i wielkiego Pucharu Marszałka województwa zachodnio-pomorskiego. Najlepszą piłkarką turnieju została wybrana nasza zawodniczka Zuzanna Czapiewska.

Znakomita postawa naszych piłkarek to efekt ciężko przepracowanego obozu i rozegrania sporo meczów sparingowych z drużynami chłopców. Trenerzy Marek Zienkiewicz i Sandra Andrearczyk zasłużyli na wielkie podziękowanie za włożoną pracę na obozie i wieki sukces na turnieju grając z renomowanym zespołami.

Sukces w nadmorskim Sianowie. Złote medale i wspaniałe nagrody, ale też wizyta nad morzem i ekstra zabawa w Aquaparku w Koszalinie. No i obowiązkowa obecność w McDonaldzie – powiedział szkoleniowiec młodziczek Tucholanki-Bór Marek Zienkiewicz.

Tucholanka-Bór grała w składzie: Oliwia Radziejewska, Oliwia Grzegorek – Laura Włoch, Patrycja Borucka, Kamila Podlewska, Oliwia Koczalska, Wiktoria Wytrążek, Małgorzata Reichelt, Patrycja Gwizdała, Zuzanna Czapiewska, Martyna Rekowska. Trenerzy: Marek Zienkiewicz, Sandra Andrearczyk.

Ten wygrany Turniej i zdobyty Puchar Marszałka województwa zachodnio-pomorskiego młode piłkarki MLKS Tucholanka-Bór Tuchola zadedykowały swojemu sponsorowi Firmie Bór Tuchola – Mrożonki cebula i warzywa.

Wyniki tucholanek:

• LUKS „Olimpijczyk” Drawsko – Tucholanka-Bór Tuchola 0:1

Bramkę zdobyła Patrycja Gwizdała.

• Olimpia Szczecin – UKS Victoria SP2 I Sianów 8:0
  • Tucholanka-Bór Tuchola – KKP Warta Gorzów Wlkp. 3:1

Bramki: Patrycja Borucka, Laura Włoch i Zuzanna Czapiewska – wszystkie po 1.

• LUKS „Olimpijczyk” Drawsko – KKP Warta Gorzów Wlkp. 2:1
  • UKS Olimpia Szczecin – UKS Victoria Sp2 II Sianów 2:1
  • KKP Warta Gorzów Wlkp. – UKS Victoria SP2 II Sianów 0:1
  • LUKS „Olimpijczyk” Drawsko – UKS Victoria SP2 I Sianów 14:0
  • Tucholanka-Bór Tuchola – UKS Olimpia Szczecin 2:1

Bramki: Patrycja Gwizdała i Zuzanna Czapiewska – po 1.

6. UKS Victoria SP2 I Sianów 5 0 0 – 52

Organizatorzy wybrali i nagrodzili także najlepsze zawodniczki turnieju. Najlepsza zawodniczką została wybrana Zuzanna Czapiewska (MLKS Tucholanka-Bór Tuchola), najlepszą bramkąrką została wybranka zawodniczka UKS Victorii SP2 II Sianów i najlepszą strzelczynią została zawodniczka UKS Olimpia Szczecin.