Klasa A

Bramki strzelali tylko piłkarze Tucholanki

Piłka nożna – A-klasa

Tucholanka Tuchola – Rawys CEO Raciąż 3:1 (1:1). Patryk Kaszczyszyn (14), Mirosław Ostrowski (68), Mikołaj Górka (69) – samobójcza Gracjan Pędowski (28).

Tucholanka Hydrotor: Wojciechowski – Reda, Pędowski, Babiński, J. Ostrowski, Bugaj (88 B. Kaszczyszyn), M. Ostrowski, Fierek, Górka (74 Wiśniewski), Michał Kociński (87 Donczyk), P. Kaszczyszyn. Trener Grzegorz Ogiegło, kierownik drużyny Krzysztof Żuraw.

Rawys CEO: Ligman – Jasionowicz, Rybacki, M. Pril, Wiligała, Kowalewski, Mocek, Schreiber, Kuligowski, Domachowski (76 Glazik), Wera (79 Jakusz-Gostomski).

Początek spotkania to kilka dobrych akcji obu drużyn. Prowadzenie gospodarzom dał w 14 minucie po  indywidualnej akcji Patryk Kaszczyszyn. Groźnie pod bramką tucholan było trzy minuty później – błąd popełniła tucholska. Piłka już zmierzała do bramki, ale z linii bramkowej wybił ją w ostatnim momencie na róg Bartosz Babiński. Wyrównująca bramka dla raciążan padła w 28 minucie. Piłka wrzucona z autu na spadła na głowę tucholskiego obrońcy, tym samym zmyliła Piotra Wojciechowskiego i zatrzepotała w siatce. Oba zespoły stworzyły świetne widowisko i mimo, że gospodarze przeważali, gracze Rawysa CEO stworzyli kilka akcji, co uatrakcyjniło mecz.

Najważniejszy moment w tym spotkaniu to dwie minuty w skutkach fatalne dla raciążan, gdzie tucholanie dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. W 68 minucie Mirosław Ostrowski otrzymał bardzo dobre podanie i skutecznie z wielką precyzją umieścił ją w rogu bramki. Minutę później Mikołaj Górka podwyższył na 3:1 i tym samym ustalił wynik meczu. Przez ostatni kwadrans oba zespoły stworzyły po kilka świetnych akcji, ale obaj bramkarze ratowali swoje zespoły od straconych bramek. Obie drużyny zasłużyły na słowa pochwały za dobre widowisko sportowe i walkę fair przez 90 minut.