Klasa A

Dąb Potulice powalony sześcioma bramkami

Tucholanka Hydrotor – Dąb Potulice 6:3 (2:3)

Patryk Suchomski (9, 21, 65), Patryk Kaszczyszyn (51, 71), Dominik Fierek (66) – Michał Murach (5, 39), Andrzej Moskwa (37). Sędziowali: Dariusz Burkiewicz (Sępólno Kraj.) – główny, Łukasz Burkiewicz (Sępólno Kraj.) i Piotr Siewierski (Sienno) – obaj liniowi.

TUCHOLANKA HYDROTOR: Piotr Wojciechowski – Jarosław Ostrowski, Maciej Landmesser, Bartłomiej Wolszleger (46 Dominik Fierek), Paweł Piechowski, Jan Kowalke (65 Tomasz Donczyk), Mateusz Renkiewicz (80 Mikołaj Górka), Przemysław Kwasigroch (60 Adrian Czapiewski), Bartosz Babiński, Patryk Kaszczyszyn, Patryk Suchomski. Trener Stanisław Szulc.

DĄB POTULICE: Michał Baumgart, Artur Cielasiński, Amadeusz Huzarski, Mikołaj Jaruzal (58 Jurek Michał), Bartosz Jóźwiak, Szymon Jurek (70 Jonasz Szrubkowski), Michał Juszczak, Andrzej Moskwa, Michał Murach, Karol Pierzyński, Denis Piotrowski (82 Krzysztof Dura). Trener Krzysztof Ksobiak.

Ten mecz pokazał, że tucholski zespół ma charakter i potrafi grać do końca i to z wielkim zaangażowaniem i wolą walki. Świetnie spisali się dwaj snajperzy Tucholanki – Suchomski i Kaszczyszyn, którzy odpowiednio zdobyli 3 i 2 gole. Do nich dołączył się jeszcze wprowadzony do gry młodziutki Dominik Fierek, który zdobył gola w 66 minucie.
Pierwsza połowa i 5 minuta strata bramki po strzale zawodnika Dębu Michała Muracha. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bowiem dobrze dysponowany w tym dniu Patryk Suchomski po 4 minutach wyrównał na 1:1. W 21 min. Patryk Suchomski ponownie umieścił piłkę w bramce Potulic i tucholanie wyszli na prowadzenie. Niestety, w 37 min. wyrównał na 2:2 Andrzej Moskwa. Dwie minuty później Michał Murach ponownie zaskoczył bramkarza Wojciechowskiego i strzałem z dystansu umieścił piłkę za kołnierzem tucholskiego golkipera. Tak, więc goście prowadzili 3:2 i taki wynik utrzymał się do końcowego gwizdka pierwszej połowy.

Po zmianie stron tucholanie już tradycyjnie grając na południową stronę boiska zdecydowanie zaatakowali rywali i po bardzo ładnej akcji zespołu w 51 min. Patryk Kaszczyszyn w sytuacji sam na sam wyrównał na 3:3. Na prowadzenie wyprowadził zespół tucholski Patryk Suchomski w 65 minucie. Po minucie piątą bramkę dla gospodarzy zdobył junior Dominik Fierek. Natomiast w 71 minucie Patryk Kaszczyszyn po dobrej akcji ustalił wynik na 6:3. Było to szalone 6 minut gry tucholskich zawodników, bowiem zagrali bardzo szybko wykorzystując wszystko to, co możliwe do zdobycia strzelając 3 gole w dobrym stylu. Rywale zastali zupełnie zaskoczeni takimi atakami i nie mieli nic do powiedzenia. Ten rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka w tym spotkaniu. Tucholanie pokazali charyzmę i wolę walki a co ważne dobrą skuteczność. Po 10 kolejkach tucholanie zajmują 3 lokatę ze stratą do lidera Fali Świekatowo 6 pkt. W najbliższą sobotę właśnie Fala Świekatowo podejmie zespól Tucholanki i tu okaże się czy stać tucholan na pokonanie lidera. Jeśli zagrają wszyscy zawodnicy Tucholanki to może lider stracić punkty.