Dobry weekend piłkarek Tucholanki Bór

Piłka nożna – IV liga młodzik D1

Grupa 3

Tucholanka II Bór Tuchola – Gwiazda II Bydgoszcz 1:8 (0:3)

Bramki: Mikołaj Kopaniarz (52) – Dominika Rossek (11, 12, 30, 45), Nikola Rossek (34), Laura Włoch (47, 60).

Był to udany weekend z udziałem piłkarek MLKS Tucholanka Bór. Najpierw w Bydgoszczy starsze młodziczki pokonały zdecydowanie gospodarza meczu Gwiazdę II Bydgoszcz 8:1 (3:0). Świetnie dysponowana w tym dniu Dominika Rossek zdobyła aż 3 gole w pierwszej połowie spotkania i jedną w drugiej. Czwartego gola zdobyła jej siostra Nikola, natomiast Laura Włoch 2. Jedna bramka samobójcza na 4:0 Marcela Trojanowskiego. Tucholanki są nadal liderkami w grupie i w środę 18 maja mogą powiększyć dorobek w Lnianie, gdzie w rewanżu powinny wygrać z Czarnymi.

14,05.2022 (sobota)

• 16:30 Olimp Jeżewo – Kamionka Kamień Kraj.

15.05.2022  (niedziela)

• 00 Gwiazda II Bydgoszcz – Start WarlubieDół formularza

18.05.2022 (środa)

• 18:00 Czarni Lniano – Tucholanka II Bór Tuchola

III liga D2

Grupa I

Tucholanka II Bór Tuchola – Budowlany KS Bydgoszcz 3:3 (1:1)

Dominika Rossek (24), Laura Włoch (45, 59) – Bartosz Miedziński (4, 36), Kacper Wencel (42). Sędziował Tomasz Linke.

W III lidze młodsze tucholanki podejmowały na własnym boisku wyżej notowany zespół Budowlany KS Bydgoszcz. Niestety, tradycją już w zespole Tucholanki jest, że na początku meczu tracą bramki. Powtórzyła się taka sytuacja i w 4 minucie Bartosz Miedziński zdobył prowadzenie dla gości. Radość bydgoskiego Klubu nie trwała długo, bowiem w 24 minucie Dominika Rossek w znakomitym stylu zdobyła głową po rzucie rożnym przepięknego gola. Trener tucholskich piłkarek zaznaczył po mecz, że w 14 letniej karierze trenerskiej kobiet nie widział jeszcze takiej bramki. Dominika, chyba bardzo dobrze podpatrzyła Roberta Lewandowskiego jak zdobywa gole i dokonała tego. Po zmianie boisk zespół tucholski popełnił dwa wyraźne błędy, przez co stracił dwa gole i zanosiło się, że goście wyjadą z trzema punktami. Jednak strata trzeciej bramki mocno pobudziła tucholskie piłkarki i w ciągu 14 minut zdobyły dwie bramki na wagę jednego punktu. Do tego przyczynił się cały zespół, który się nie załamał i podjął walkę. Laura Wloch dwa razy umieściła piłkę w siatce. Po pięknie wykonanym rzucie wolnym z Dominiką Rossek oraz dokładnym podaniu z własnej połowy w sytuacji sam na sam zdobyła bramkę wyrównującą rezultat meczu. Wielkie brawa należą się całej drużynie za podjęcie walki do samego końca meczu, co w rezultacie opłaciło się zdobyciem punktu.