Liga kobiet

Dwie bramki i asysta Anny Kamińskiej w Przechowie

Piłka nożna kobiet – III liga kujawsko-pomorska

Strażak/Wda Przechowo/Świecie – Tucholanka-Kobiak Tuchola 2:3 (1:1)

Julia Wieprzowska (19, 57) – Anna Kamińska (34, 77), Marta Fierek (80+1). Sędziował Radosław Górecki z Wełpina.

Strażak/Wda Przechowo/Świecie: Klaudia Siuda – Katarzyna Wiśniewska, Katarzyna Szeliga, Marta Araśniewicz, Marta Czubkowska, Natalia Głowinkowska (67 Jagoda Kurzyńska), Emilia Ściwiarska (55 Daria Lica), Sandra Siuda (45 Martyna Kwaśniewska), Barbara Siuda, Julia Wieprzowska, Daria Zawiszewska. Trener Tomasz Płachecki, kierownik drużyny Marcin Mikołajczyk.

Tucholanka-Kobiak Tuchola: Monika Weber – Aneta Fojut, Julia Petrus, Agnieszka Grzempa, Dagmara Tomaszewska, Barbara Piekarska, Marta Fierek, Wiktoria Niemczewska, Oliwia Domeracka, Anna Kamińska, Kinga Murawska. Trener Marek Zienkiewicz, kierownik drużyny Henryk Sala.

To był trudny mecz dla tucholanek, bowiem znowu zagrały w innym składzie. Wynik spotkania identyczny jak w poprzednim sezonie i na tym samym boisku 2:3 (1:1) dla tucholskiego zespołu. „Senatorkom” w Przechowie gra się bardzo trudno. Początek spotkań to strata bramek a potem muszą odrabiać ze wzmożona siłą. Już w 19 minucie gospodynie uzyskały prowadzenie po strzale Julii Wieprzowskiej. Dopiero w 34 minucie Anna Kamińska w zamieszaniu podbramkowym wyrównała na 1:1. Tucholski zespół w pierwszej części spotkania miał jeszcze cztery okazje na zdobycie bramek, ale na przeszkodzie stanęły dwie poprzeczki i dwa razy słupek. W drugiej części na prowadzenie ponownie wyszły gospodynie. Błąd obrony w 57 minucie wykorzystała strzelczyni pierwszej bramki Julia Wieprzowska, która wjechała w pole karne i strzeliła przy dalszym słupku na 2:1. Ostatnie dziesięć minut gry „Senatorek” (takie chciałoby się widzieć przez 80 minut gry) to pokaz ambicji, dużo lepszej i przemyślanej oraz dobrej gry. Szczególne słowa uznania należą się kapitan zespołu Annie Kamińskiej, która była wszędzie, podawała piłki i strzelała bramki. W 77 minucie po strzale na bramkę gospodyń, golkiperka Klaudia Siuda nie opanowała dobrze piłki i wypadła z rąk a Ania Kamińska wykorzystała tą sytuację i wepchnęła ją do bramki na dwa razy. W doliczonym czasie gry 80+1, Ania Kamińska pokazała znowu kim jest na boisku i świetnie zagrała na prawą stronę do samotnej Marty Fierek a ta nie zastanawiając się huknęła na dalszy słupek i piłka zatrzepotała w siatce bramki gospodyń. Była to szkolna akcja tucholanek, która dała zwycięstwo i 3 punkty do klasyfikacji.