Kujawsko-Pomorska Liga Młodziczek Liga wojewódzka U13

Faworyt po trudnym meczu w Tucholi wygrywa z borowiaczkami

Tucholanka-Bór Tuchola – UKS Tęcza Bydgoszcz 0:4 (0:1)

Magdalena Bulczak 2 (2, 35), Nina Piasecka (59), Julia Buszka (60). Sędziował Bartosz Gierwatowski – Śliwice.

Zapewne zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół UKS Tęcza Bydgoszcz, w której grają wyselekcjonowane dziewczęta z województwa i są kadrowiczkami w rozgrywkach międzywojewódzkich. Jednak tucholanki, mimo straconej bramki już na początku meczu w 2 minucie sprawiły wiele kłopotów faworytkom. Grały jak równy z równym i zagrażały bramce rywalek. W tucholskim zespole doskonale broniła Oliwia Radziejewska i uchroniła zespól od straty bramek. Mimo sporej przewagi w wyszkoleniu piłkarek Tęczy, tucholanki wspaniale grały na ofsajd i w tej dziedzinie okazało się, że było 16 do zera. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej polowy. W drugiej części gry znowu na początek tucholanki straciły bramkę a była to 35 minuta, gdzie zawodniczka Tęczy Magdalena Bulczak wykorzystała błędne wybicie piłki w obronie i umieściła ją w bramce gospodyń. Po stracie drugiej bramki tucholanki miały kilka doskonałych okazji, by trafić do bramki, ale skuteczność zawodziła. Dopiero pod koniec spotkania po wprowadzeniu trzech rezerwowych zawodniczek rywalki strzeliły dwie kolejne bramki w 59 i 60 minucie i mecz zakończył się wynikiem 0:4.

Po meczu szkoleniowiec Tucholanki-Bór Marek Zienkiewicz powiedział – Nie udało nam się „ugasić Tęczy”, mimo iż dzielnie dziewczyny walczyły. Następnym razem rywalki będą ostrożniejsze, bo wiedzą że jesteśmy gotowi na dobrą walkę. Tak naprawdę to dziewczyny przegrały z kadrą wojewódzką. Brawo drużyna. Zebrałyście sporo braw i słów uznania nawet od rodziców przyjezdnych.

Składy drużyn:

Tucholanka-Bór Tuchola: Oliwia Radziejewska – Patrycja Borucka, Patrycja Gwizdała, Paulina Kamińska, Kamila Podlewska, Małgorzata Reichelt, Dominika Rossek, Nikola Rossek, Laura Włoch. Na zmiany wchodziły: Zuzanna Nowacka – Antonina Gwizdała, Amelia Kiżewska, Wiktoria Szymańska. Trener Marek Zienkiewicz

UKS Tęcza Bydgoszcz: Amelia Sikora – Magdalena Bulczak, Julia Buszka, Lena Czyżewska, Aleksandra Figura, Lena Figura,  Julia Glińska, Natalia Górska, Nina Piasecka. Na zmiany wchodziły: Mia Romecka,  Patrycja Hejmej, Iga Prusecka, Agata Saran. Trener Karolina Bietracka.

 

L.P. DRUZYNA M W P Pkt. Bramki
1. UKS Tęcza Bydgoszcz 2 2 0 6 11:0
2. MLKS Tucholanka-Bór Tuchola 2 1 1 3 4:4
3. Sportis Kobiecy KP Bydgoszcz 1 0 1 0 0:4
4. UKS Szóstka Inowrocław 1 0 1 0 0:9

 

Po zakończeniu rozgrywek wiosną dwie pierwsze drużyny awansują do strefowych eliminacji Mistrzostw Polski

Kolejne mecze:

  • Kobiecy KP Bydgoszcz – Szóstka Inowrocław 7.11.2020 godzina 10.00 (2 kolejka)
  • UKS Szóstka Inowrocław – Tucholanka Bór 14.11.2020 godzina 12.00
  • Tęcza Bydgoszcz – Kobiecy KP Bydgoszcz 14.11.2020 godzina 14.00