Hat trik Dominika Fierka ze Startem Warlubie

Piłka nozna – klasa A

Tucholanka Tuchola – Start Warlubie 4:1 (1:0)

Dominik Fierek 3 ((34,61,71), Mikołaj Górka (78) – Dawid Klimek (76).

Sędziowali: Maksymilian Semrau (Białe Błota) – główny, Paweł Kulikowski (Bydgoszcz), Robert Król (Białe Błota) – obaj liniowi.

Tucholanka Hydrotor: Piotr Wojciechowski (90 Jakub Romczykowski) – Jan Bugaj, Tomasz Donczyk, Jarosław Ostrowski, Dariusz Szulc (68 Bartosz Kaszczyszyn), Gracjan Pędowski (85 Karol Kowalski), Bartosz Babiński, Krzysztof Budzyński (90 Jarosław Kiełbasa), Szymon Reda, Mikołaj Górka, Dominik Fierek.

Mimo osłabienia zespołu piłkarze Tucholanki Hydrotoru bez problemów pokonali Start Warlubie 4:1 (1:0). Bohaterem tego spotkania był napastnik tucholskiego zespołu Dominik Fierek, który zaliczył hat tricka. Szeregi obronne Startu nie miały sposobu, by zatrzymać Dominika, który po prostu czarował na boisku a piłka była posłuszna i lądowała tam gdzie chciał. Pierwszą bramkę zdobył w 34 minucie po indywidualnej akcji przed polem karnym silnym strzałem za kołnierz golkipera rywali. Druga bramka w jego wykonaniu była jeszcze ładniejsza, bowiem przed polem karnym okiwał dwóch obrońców i z 17 metrów umieścił piłkę w siatce Startu. Rywale w 76 minucie zaskoczyli obronę Tucholanki Hydrotorui i zdobyli kontaktową bramkę ze strzału Dawida Klimka. Jednak dwie minuty później po wrzutce piłki w pole karne obrońca Startu przy wyskoku do piłki uderzył swoją głową w głowę tucholskiego zawodnika, co oznaczało „jedenastkę”. Do „wapna” podszedł Dominik i strzelił nie do obrony. Po siedmiu kolejnych minutach wynik spotkania na 4:1 ustalił Mikołaj Górka.

Małą sensacją można nazwać porażkę 0:1 Wdy II/Tor Świecie z niżej notowaną drużyną LKS Dąbrowa Chełmińska. Natomiast większą sensacją jest wygrana 2:0 Rawysa CEO Raciąż z wiceliderem Falą Świekatowo. Jak widać lepiej wychodzi gra Rawysowi z silniejszymi zespołami. Porażkę Wdy II wykorzystała Krajna Sępólno Krajeńskie i po wygraniu 2:1 w Żołędowie wskoczyła na fotel lidera. Kamionka Kamień Krajeński pokonała zdecydowanie 3:1 coraz gorzej grający zespół Victorii Koronowo.