Liga kobiet

Kolejna wygrana z Fuksem

Piłka nożna kobiet – III liga kujawsko-pomorska

Tucholanka-Kobiak Tuchola – Fuks Wielowicz 4:1 (2:0)

Anna Kamińska 2 (12, 40), Kinga Murawska (44), Oliwia Domeracka (49) – Nicole Nowak (15) . Sędziował Radosław Górecki z Wełpina.

Tucholanka-Kobiak Tuchola: Nikola Wegner (74 Natalia Wiśniewska) – Aneta Fojut (52 Agnieszka Grzempa), Barbara Piekarska, Marta Fierek, Małgorzata Kropidłowska, Oliwia Domeracka, Anna Kamińska, Oliwia Lesikowska (62 Natalia Smolicha), Kinga Murawska, Dagmara Tomaszewska. Trener Marek Zienkiewicz

Fuks Wielowicz: Marta Barton – Julia Batke (74 Marcelina Ozimkiewicz), Katarzyna Chylewska (62 Katarzyna Chylewska), Natalia Drzewiecka, Dominika Jasiek, Wiktoria Kluza, Paulina Kozicka (52 Małgorzata Górska) , Nicole Nowak, Kinga Nowicka, Sandra Oźmińska, Aleksandra Szmaglińska. Trener Damian Nawrocki.

Mecz bez większej historii. Piłkarki Fuksa próbowały dorównać tucholankom tylko w pierwszej połowie spotkania i dzielnie walczyły. Senatorki grały swoja piłkę mimo sporego osłabienia w obronie, bowiem nie grała filar tucholskiej obrony Julia Petrus. Szkoleniowiec tucholanek musiał w takim przypadku zagrać trzema obrończyniami. Pierwsza bramka dla tucholanek padła po pięknym płaskim strzale Anny Kamińskiej zza pola karnego w dolny prawy róg bramki rywalek z Wielowicza. Przy jednym z nielicznych ataków na tucholska bramkę, błąd popełniła obrona a okazje wykorzystała niezawodna w zespole Fuksa Nicole Nowak i wpakowała piłkę z bliskiej odległości do bramki na 1:1. Po ciekawej akcji prawą stroną piłkę otrzymała Ania Kamińska i dobrym uderzeniem z rogu pola karnego umieściła piłkę  pod poprzeczką Fuksa.

Po zmianie boisk gra nie zmieniła się i stroną atakującą była drużyna Senatorek. W 44 minucie ładna akcją lewą stroną i wycofanie piłki Ani Kamińskiej z końcowej linii boiska do tyłu a tam Kinga Murawska w swoim stylu umieściła piłkę przy dalszym słupku bramki Fuksa. W 49 minucie (Gekon) Murawska wrzuciła piłkę z rzutu rożnego na 5 metr i powstało zamieszanie a odbitą piłkę silnie uderzyła z 7 metra Oliwia Domeracka, która ugrzęzła w siatce rywalek. Do końca spotkania było jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale bez skutecznie i mecz zakończył się rezultatem 4:1 (2:1)