Lekkoatletyka

Kolejny dobry rok śliwickich lekkoatletów

Lekkoatletyka – podsumowanie roku szkolnego

Zbliżający się koniec roku szkolnego to dobry moment na posumowania. Po rekordowym poprzednim roku także i w tym nasi sportowcy dzięki swej systematycznej pracy udanie zaznaczyli swoją obecność na stadionach i halach lekkoatletycznych w imprezach rangi wojewódzkiej i krajowej.

Doskonale rozpoczął mijający rok szkolny Damian Żygowski zdobywając w Finale Krajowym Nestle Cup brązowy medal w czwórboju wytrzymałościowym, bijąc przy okazji rekordy życiowe.

Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Agata Zabrocka zdobyła brązowy medal, a Damian Żygowski srebrny w biegu na dystansie 300m i złoty w sztafecie 4x100m.

W listopadzie grupa młodych sportowców ze Śliwic reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie w Halowym Krajowym Nestle Cup w Toruniu.

Sezon halowych startów zaowocował złotym medalem  Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce w skoku wzwyż Agaty Zabrockiej, Michała Kozłowskiego srebrnym, Aleksandry  Talaśki. Także srebrny z Torunia wrócił Damian Żygowski po biegu na dystansie 200m. Brązowy medal to dorobek Juli Witkowskiej w pchnięciu kulą.

Wraz z nadejściem wiosny nasi zawodnicy rozpoczęli rywalizację sportową w ramach czwartków lekkoatletycznych w Tucholi. Po dziesięciu startach szóstka najmłodszych lekkoatletów Zuzanna Talaśka, Marta Hulisz, Aleksandra Talaśka, Ewa Śpica, Roksana Miedrzejewska, Weronika Łącka wywalczyła sobie prawo startu w finale krajowym w Łodzi.

Ostatnim sprawdzianem przed zawodami krajowymi były Mistrzostwa Województwa Dzieci we Włocławku, gdzie złoto wywalczyła Ewa Śpica i Weronika Łącka w rzucie piłeczką palantową. W skoku wzwyż złoto zdobyła Aleksandra Talaśka, srebro Zuzanna Talaśka, a brąz Marta Hulisz.

Na Mistrzostwach Województwa LA Juniorów w Bydgoszczy na najwyższym stopniu podium stanął Damian Żygowski tym razem jako uczestnik sztafety 4x400m, natomiast Agata Zabrocka zawody ukończyła na ulubionym trzecim miejscu.

Doskonale poradziła sobie Wiktoria Narloch w wojewódzkich zawodach Nestle Cup w czwórboju skocznościowym zajmując drugie miejsce.

Ostatnią odsłoną tegorocznych startów była Gimazjada Wojewódzka w Świeciu n/W. I na tych zawodach błysnęli podopieczni trenera Krzysztofa Kozłowskiego – Agata Zabrocka tradycyjnie wywalczyła brązowy medal w skoku wzwyż a Damian Żygowski złoty w biegu na 300m.