Liga kobiet

Mądra gra „Senatorek” i Toruń „wzięty”

Gwiazda Kania Toruń – Tucholanka-Kobiak Tuchola 1:2 (0:2)
Karolina Wasilkiewicz 65 – Kinga Murawska 15, Agnieszka Nierzwicka 31.
Tucholanka-Kobiak:
Patrycja Sosna – Anna Śmigel, Julia Petrus, Lidia Zakrzewska, Dagmara Tomaszewska, Oliwia Domeracka (Monika Michalska 74, Dominika Klaisa 80+3), Patrycja Tromska, Anna Kamińska, Małgorzata Kropidłowska (Wiktoria Niemczewska 61), Agnieszka Nierzwicka (Weronika Adrych 70), Kinga Murawska (Magda Lubińska 20).

Na zakończenie rundy jesiennej „Senatorki” z Tucholi zagrały z sąsiadującym zespołem z Torunia, miejscową Gwiazdą Kania. W tym spotkaniu tucholanki pokazały bardzo dobry futbol i pokonały rywalki 2:1 (2:0). Pierwszy kwadrans gry to wyrównana gra i ataki na obie strony boiska. Prowadzenie dla Tucholi zdobyła Kinga Murawska po dokładnym podaniu kapitan Ani Kamińskiej. Piekielnie silne i dokładne uderzenie dało prowadzenie. Po następnym kwadransie w 32 min. Agnieszka Nierzwicka z własnej połowy otrzymała podanie i nie dała sobie odebrać piłki przez „stoperkę” gospodyń i także silnym strzałem z dystansu podwyższyła na 2:0. Po stracie drugiej bramki gospodynie zaczęły częściej atakować tucholska bramkę. W 35 min. Po groźniej akcji piłka już zmierzała do bramki, ale niezawodna w tym dniu Damara Tomaszewska z linii bramkowej wybiła ją i zażegnała utratę gola.

Po zmianie boisk więcej z gry miały tucholanki i częściej atakowały. Niestety, nie miały szczęścia do tego ostatniego dokładnego podania, albo piłka mijała bramkę. Gospodynie próbowały kontrować i to się im udało w 65 min., gdzie jedna z miejscowych zawodniczek została sfaulowana przed polem karnym tucholskiego zespołu. Niestety, uderzenie było precyzyjne z rzutu wolnego i Karolina Wasilkiewicz zdobyła kontaktową bramkę. Miejscowe poczuły  szansę na wyrównanie i jeszcze bardziej wzmogły ataki na tucholska bramkę. Jednak obrona „Senatorek” nieźle sobie radziła i utrzymała prowadzenie nawet w doliczonym czasie gry. Było to jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu tucholanek. Była to  przemyślana, mądra gra i dojrzały futbol.  Zwycięstwo było w pełni zasłużone, mimo słabszego występu arbitra z Chełmży. Po tym zwycięstwie tucholanki utrzymały piąta lokatę z 15 pkt., tyle samo, co WAP Włocławek. Wielkie gratulacje dla całej drużyny.

Bardzo dobry finisz rundy jesiennej tucholanek. Wygrywamy trzeci mecz z rzędu –  po Grudziądzu i Aleksandrowie Kujawskim pokonujemy w Toruniu miejscową Gwiazdę 2:1. Tym razem rywalki zawiesiły moim piłkarkom wysoko poprzeczkę. Torunianki sąsiadujące z nami w tabeli po dobrej grze, musiały pogodzić się z porażką. Na tle takiego przeciwnika „Senatorki” zagrały najlepszy mecz w tej rundzie. Pechowa Kinga Murawska rozpoczęła tą rundę kontuzją w meczu z Startem Pruszcz i podobnie zakończyła (skręcenie stawu skokowego) w ostatnim meczu w Toruniu. Na szczęście Kinga zdążyła strzelić piękną bramkę po asyście Ani Kamińskiej. Równie piękne uderzenie zaliczyła Agnieszka i prowadziliśmy po pierwszej połowie 2:0. I kiedy wydawało się, ze sytuacja jest opanowana torunianki z rzutu wolnego pokonały świetnie dysponowaną tego dnia Patrycje Sosnę. W tej rundzie straciliśmy cztery bramki po bezpośrednich strzałach z rzutów wolnych – to były strzały do obrony. Można gdybać – gdyby ich nie było dzisiaj cieszylibyśmy się z miejsca na pudle. Taka jest piłka, na wiosnę postaramy się „pobroić” wśród najlepszych, bo przecież do nich należymy. A i jeszcze świetny mecz rozegrała Daga Tomaszewska, która otrzymała propozycję gry w kadrze województwa. Na meczu obecny był przewodniczący kujawsko- pomorskiej komisji piłki kobiecej – Jerzy Gawarkiewicz, którego zachwyciła gra Tomaszewskiej na lewej obronie. Gdybym ja chciał wymieniać te, które, dzisiaj mnie zachwyciły to musiałbym wymienić wszystkie moje „PIŁKARY” – podsumował mecz trener Marek Zienkiewicz.

POZOSTAŁE WYNIKI 9 KOLEJKI:

  • Viking Aleksandrów Kujawski – Olimpia Grudziądz 1:1
  • GOKSIR-Start Pruszcz – Mustang Wielgie 1:0
  • Spójnia Women Białe Błota – Tęcza Bydgoszcz 2:1
  • Unifreeze II Górzno – WAP Włocławek 2:1

 

TABELA PO RUNDZIE JESIENNEJ

1. GOKSiR-Start Pruszcz 9 27 33 – 4
2. Mustang Wielgie 9 24 19 – 5
3. Unifreeze II Górzno 9 21 20 – 11
4. AP Włocławek 9 15 19 – 12
5. Tucholanka-Kobiak 9 15 22 – 11
6. Gwiazda Kania Toruń 9 12 18 – 16
7. Olimpia S.A. Grudziądz 9 10 12 – 15
8. Viking Aleksandrów Kuj. 8 4 6 – 23
9. Spójnia Women Białe Błota 9 3 5 – 33
10. Tęcza Bydgoszcz 8 0 8 – 32

 

Do rozegrania pozostał jeszcze mecz Tęcza Bydgoszcz – Vikinga Aleksandrów Kuj., który odbędzie się dopiero 26 marca 2016 roku.

Dodaj komentarz