Aktualności

Młode Borowiaczki z awansem do III Fazy

Piłka nożna – II Faza Mistrzostw Polski Futsalu U-15 Kobiet

MLKS Tucholanka Tuchola była gospodarzem II rundy eliminacyjnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w kategorii U-15. W turnieju wzięły udział drużyny z województw: warmińsko-mazurskie – Stomil Olsztyn, pomorskie AP Marcus Gdynia i Pogoń Tczew oraz kujawsko-pomorskie Tucholanka Bor Tuchola.

Był to silnie obsadzony turniej a faworytem  była drużyna Akademii Piłkarskiej Stomil Olsztyn i jak się później okazało wszystkie mecze wygrała zdobywając komplet punktów. Tu należy zaznaczyć, że z cztero drużynowej grupy awansują 3 drużyny do III rundy eliminacji. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna AP Marcus Gdynia – 2 zwycięstwa i drugie miejsce. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem i awansem z dwoma pierwszymi zespołami wywalczyła ekipa dziewcząt Tucholanki Bor Tuchola. Na IV miejscu – wszystkie mecze przegrane Pogoń Tczew, która odpadła z dalszych eliminacji.

Drużyna Tucholanki Bór w tym turnieju grała w składzie: Oliwia Radziejewska – Laura Włoch, Patrycja Gwizdała, Paulina Kamińska, Małgorzata Reichelt, Kamila Podlewska, Oliwia Sikorska, Michalina Czerwińska, Dominika Rossek, Nikola Rossek, Martyna Rekowska, Wiktoria Wytrążek, Patrycja Borucka. Trener Paweł Sząszor.

Wyniki:

  • Marcus Gdynia – Stomil Olsztyn 0:5
  • Pogoń Tczew – Tucholanka Bór Tuchola 1:2
  • Stomil Olsztyn – Tucholanka Bór Tuchola 6:1
  • Marcus Gdynia – Pogoń Tczew 5:0
  • Pogoń Tczew – Stomil Olsztyn 0:8
  • Tucholanka Bór Tuchola – Marcus Gdynia 0:5

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

1. AP Stomil Olsztyn 3 9 19 – 1
2. BPAP Marcus Gdynia 3 6 10 – 5
3. MLKS Tucholanka Bór Tuchola 3 3 3 – 12
4. KS Pogoń Tczew 3 0 1 – 15

 

Trzecia faza: Kluby zostaną podzielone na 7 grup eliminacyjnych po 4 lub 5 drużyn. Do turnieju finałowego awans uzyska 14 najlepszych drużyn.

Termin III fazy eliminacji to 13-12.02.2022r

Do 14 zespołów wyłonionych z eliminacji dołączy gospodarz turnieju AZS UAM Poznań i obrońca tytułu Mistrza Polski z poprzedniego

sezonu Tęcza Bydgoszcz.

navigate_before
navigate_next