Liga kobiet

W mocno odmłodzonym składzie porażka ze Spójnią Białe Błota

Piłka nożna – III liga kobiet

Tucholanka-Kobiak – Spójnia Białe Blota 1:7 (0:2)

Kinga Murawska (46) – Barbara Piekarska (samobójcza) (19), Maja Warchlewska (67, 69, 72), Katarzyna Świątkowska (17), Aleksandra Pituła (57), Karolina Bietracka (77). Sędziował Mateusz Morgaś z Bukowca.

Tym razem zespół piłkarek Tucholanki-Kobiak w bardzo mocno odmłodzonym składzie zagrały z wyżej notowaną drużyną Spójni Białe Błota. Jak należało się spodziewać wygrały faworytki 7:1 (2:1). Tucholanki przystąpiły do tego spotkania bez kapitan drużyny Anny Kamińskiej i kilku innych starszych piłkarek. Pierwsza połowa spotkania zgodnie z oczekiwaniami należała do faworytek z Białych Błot. Jednak młode piłkarki Tucholanki grały nieźle i straciły tylko dwa gole, przy jednym samobójczym (przypadkowo) w 19 minucie. Sześć minut po przerwie po bardzo ładnej indywidualnej akcji „Gekona” Kingi Murawskiej i umieszczeniem piłki w bramce rywalek, tucholanki złapały kontakt. Jednak wynik 1:2 trwał do 57 minuty, ale jak to się mówi w żargonie piłkarskim tucholskim zawodniczek uszło powietrze i oddały pole rywalkom, gdzie Aleksandra Pituła podwyższyła na 1:3. Do tego czasu była dobra gra i była szansa na powalczenie. Niestety, już do końca spotkania dominowały rywalki i w ciągu 10 minut straciły kolejne cztery bramki. Ostatecznie wygrały rywalki z Białych Błot 7:1 (2:0) i 3 punkty zabrały ze sobą.

Tucholanka Kobiak:  Nikola Wegner (75 Natalia Wiśniewska) – Aneta Fojut (69 Weronika Zabrocka), Oliwia Lesikowska, Sandra Andrearczyk (41 Monika Michalska), Syntia Łyczywek (58 Agata Kaźmierska), Katarzyna Pastwa, Julia Petrus, Barbara Piekarska, Olga Zielińska, Kinga Murawska. Trener Marek Zienkiewicz.

Spójnia Białe Blota: Kamila Majson – Zuzanna Rydlewska, Karolina Bietracka, Aleksandra czerwińska, Anna Fordon, Aleksandra Pituła, Monika Stachowiak, Katarzyna Świątkowska (50 Sandra Halapacz), Maja Warchlewska, Milena Wiśniewska, Oliwia Wojtecka. Trener Jan Gaczkowski.