Oldboje Piłka nożna

Oldboye z Tucholi wygrali turniej na Jubileusz 10-cio lecia TPO „Sokoły”

Piłka nożna – Jubileusz 10-lecia TPO „Sokoły”

Z okazji 10-cio lecia Towarzystwa Piłkarskiego Oldboyów „Sokoły” Tuchola zorganizowano turniej 50+ o Puchar Klubu. W zawodach wzięły udział trzy drużyny: ZLK Bydgoszcz, Fala Świekatowo i TPO „Sokoły”. W turnieju miała wziąć udział, także drużyna oldboyów Pomorzanina Serock, ale nie stawiła się na zawodach. Turniej zorganizował i przeprowadził Waldemar Siemiński. Sędziowali: Henryk Sala i Andrzej Suchomski.

Zawody rozegrano każdy z każdym. W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Tucholi i Bydgoszczy. Lepszymi okazali się jubilaci z Tucholi i pokonali bydgoszczan 3:1. Tu należy zaznaczyć, że bydgoszczanie to mistrzowie Polski oldboyów kolejarzy. W drugim meczu oldboye z Tucholi wysoko 4:0 pokonali zespól ze Świekatowa i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju. W spotkaniu trzecim lepszymi okazali się kolejarze i pokonali Falę Świekatowo 5:2.

Wyniki turnieju:

TPO „Sokoły” Tuchola – ZLK Bydgoszcz 3:1

Szozda – 2, Gliszczyński – Stawicki.

TPO „Sokoły” Tuchola – Fala Świekatowo 4:0

Piwoński, Zienkiewicz, Bałazy – 2.

Fala Świekatowo – ZLK Bydgoszcz 2:5

Kwasigroch, Jaroch – A. Arent – 2, Stawicki, Lessmann.

Klasyfikacja końcowa:

1. TPO „Sokoły” Tuchola 2 6 7 – 1
2. ZLK Bydgoszcz 2 3 6 – 6
3. Fala Świekatowo 2 0 2 – 9
  • Najlepszy zawodnik i król strzelców – Mirosław Bałazy (TPO „Sokoły”)
  • Najlepszy bramkarz – Andrzej Mroziński (TPO „Sokoły”)
  • Najstarszy zawodnik turnieju – Zygmunt Dysarz (Fala Świekatowo)

Drużyny grały w składach:

TPO „Sokoły: Andrzej Mroziński – Waldemar Siemiński, Józef Konopka, Andrzej Gliszczyński, Robert Piwoński, Marek Zienkiewicz, Mirosław Bałazy, Robert Szozda, Stanisław Sieradzki, Zenon Kruszyński, Kazimierz Piechowski, Marek Kisielewski, Mirosław Rembisz.

ZLK Bydgoszcz: Mariusz Rutkowski – Zbigniew Woźniak, Eugeniusz Lessmann, Adam Arent, Tomasz Stawicki, Grzegorz Arent, Janusz Wollf.

Fala Świekatowo: Leszek Dekowski – Andrzej Kwasigroch, Grzegorz Kwasigroch, Janusz zakrzewski, Zygmunt Dysarz, Krzysztof Jaroch, Henryk Kwasigroch, Grzegorz Michalik, Mariusz Rekowski, Sławomir Partyka.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe puchary a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni statuetkami. Uhonorowano działaczy TPO – założycieli Klubu statuetkami za działalność w Klubie a otrzymali je: Jerzy Olick, Marek Zienkiewicz i Henryk Sala.

Po wręczeniu pamiątkowych pucharów rozegrano jeszcze mecz towarzyski między zespołem z Tucholi i najlepszymi zawodnikami z Bydgoszczy i Świekatowa. I tu po raz kolejny tucholscy oldboye okazali się lepszymi i pokonali gwiazdy turnieju 5:2.

Fot. Piotr Kawski

navigate_before
navigate_next