Aktualności

Orliczki Tucholanki Bór z dwoma zwycięstwami Warlubiu

Piłka nożna – rozgrywki orlika E2

W sobotę 15 kwietnia drużyna orliczek MLKS Tucholanka Bór Tuchola rozegrała pierwszą kolejkę rozgrywek Ligi orlika chłopców. Turniej odbył się w Warlubiu na boisku z trawą naturalna i na orliku. Grupa 22 to 5 drużyn: Cis Cekcyn, Czarni Lniano, Start Warlubie, Tucholanka Bór Tuchola i Zryw Wielki Lubień. Niestety, nie dojechała drużyna Cisa Cekcyn i grały tylko 4 zespoły.

Znakomicie spisały się orliczki Tucholanki Bór Tuchola, które na 3 mecze wygrały dwa. Przegrany mecz ze Zrywem Wielki Lubień był trochę pechowy, bowiem tucholanki prowadziły na 5 minut przed końcem meczu 1:0 mając sporą przewagę, ale niestety dwa błędy sprawiły, ze mecz zakończył się przegraną 1:2.

Bardzo dobrą skutecznością popisała się Tucholanka Zuzanna Nowacka (bramkarka), która grając w trzech meczach w polupolu strzeliła 5 goli. Po jednej bramce zdobyły: Lena Pipowska, Weronika Rzońca i najmłodsza zawodniczka drużyny Marcelina Babińska.

Wyniki drużyny Tucholanka Bór Tuchola:

  • Zryw Wielki Lubień – Tucholanka Bór Tuchola 1:2 (0:1)

Bramkę zdobyła Zuzanna Nowacka

  • Tucholanka Bór Tuchola – Start Warlubie 3:0 (3:0)

Bramki: Lena Pipowska 1, Zuzanna Nowacka 2

  • Czarni Lniano – Tucholanka Bór Tuchola 0:4 (0:2)

Bramki: Zuzanna Nowacka 2, Marcelina Babińska i Weronika Rzońca po 1.

W turnieju Tucholanka Bór Tuchola grały: Wiktoria Mazurkiewicz – Anna Mogą, Józefina Gwizdała, Eliza Kwiatkowska, Lena Pipowska, Marcelina Babińska, Weronika Rzońca, Aleksandra Szamocka, Zuzanna Nowacka, Wiktoria Dębicka, Dominika Osowicka, Anastazja Rudnicka. Opiekun Henryk Sala

Działacze sekcji kobiecej piłki bardzo dziękują rodzicom za pomoc w transporcie i kibicowanie młodym tucholankom. Osobne podziękowania dla organizatora turnieju w Warlubiu. Turniej dobrze przeprowadzony a ekipy ugoszczone poczęstunkiem oraz gorącą kawą i herbatą.

Kolejny turniej – 2 kolejka odbędzie się w Lnianie w sobotę o godz. 9.00

Pozostałe turnieje:

  • 06.05.2023 godz. 14.00 Tuchola
  • 13/14.05.2023 Cekcyn
  • 20/21.05.2023 Wielki Lubień/Grudziądz