Siatkówka

Rywalki z Gałczewa lepsze w 9 kolejce

Siatkówka – III liga

Siatkarki Tucholanki-Europrojekt przegrały mecz 9 kolejki z wyżej notowanym zespołem UKS Kopernik Gałczewo 1:3. Po tym zwycięstwie zespół z Gałczewa objął prowadzenie w lidze.

Pierwszy set siatkarki z Tucholi zagrały fatalnie a szczególnie początek, gdzie było już 0:8 a następnie1:10. Fatalne zagrywki, złe przyjęcia oraz błędy w rozgrywaniu ataku były przyczyną bardzo słabego pierwszego seta. W drugim o wiele lepiej i odrodzenie drużyny. Druga odsłona wygrana bez większego wysiłku 25:17. Dosłownie wszystko wychodziło, zagrywka, rozegranie akcji i atak. Był także dobry odbiór, co zaskoczyło rywalki i oddały set.
Niestety, to było wszystko, na co było stać tucholskie dziewczyny, bowiem kolejne dwa sety zakończyły się przegranymi do 17 a wynik meczu 1:3.
MLKS Tucholanka-Europrojekt: Domian, Pawłowska, Szulc, Runke, Kościanek, Rybacka, Żygowska, Ignaszak. Raca, Muzolf – obie Libero.

UKS Kopernik Gałczewo: Żabińska, Ceglarska, Lewandowska, Czajkowska, Ratajczak, Pokora, Piepiórka, Modrzejewska. Różalska – Libero.
Wyniki 9 kolejki:

• UKS Culmen Chełmno – MKS Sokół Mogilno 3:2 (23:25, 25:14, 21:25, 25:22, 15:9)
  • MLKS Tucholanka Europrojekt Tuchola – UKS Kopernik Gałczewo 1:3 (13:25, 25:16, 17:25, 17:25)
  • MUKS Tie Break Stovit Solec Kujawski TKS-T Budowlani Toruń 3:1 (21:25, 26:24, 25:9, 25:20)

1. UKS Kopernik Gałczewo 8 19 23 – 10 720:627
2. TKS-T Budowlani Toruń 9 19 23 – 11 767:635
3. MUKS Tie Break Stovit Solec Kuj. 9 19 22 – 13 777:692
4. MLKS Tucholanka Europrojekt 9 9 11 – 20 621:706
5. UKS Culmen Chełmno 9 8 11 – 21 656:726
6. MKS Sokół Mogilno 8 4 7 – 22 524:679