Aktualności

Szkoleniowiec z Tucholi trenerem kadry wojewódzkiej

We wtorek 27 lipca Komisja Kobiecego Piłkarstwa w Toruniu dokonała zmiany na stanowisku trenera Kadry Wojewódzkiej dziewcząt kategorii wiekowej U-15. Komisja na wniosek działaczy klubowych z Bydgoszczy wybrała na stanowisko nowego selekcjonera kadry, którym został Marek Zienkiewicz z Tucholi. Natomiast w poniedziałek 2 sierpnia na swoim ostatnim posiedzeniu Prezydium Zarządu K-PZPN zatwierdziło rekomendowane przez Komisję Piłkarstwa Kobiecego zmiany w sztabie szkoleniowym reprezentacji wojewódzkiej U-15.

Szkoleniowiec z Tucholi będzie nadal prowadził drużynę dziewcząt Tucholanki Tuchola, jak również kadrę wojewódzką.

Oto pełny skład sztabu szkoleniowego kadry wojewódzkiej U-15 KPZPN:

 

Marek Zienkiewicz szkoleniem w kobiecej piłce zajmuje się od 13 lat i to z bardzo dobrym rezultatem. Był 2008 roku inicjatorem i założycielem drużyny piłkarskiej kobiet w Tucholi. Jego piłkarki grały już w III (jeden rok i awans do II ligi. W II lidze kobiet drużyna zajęła III  miejsce i była blisko awansu do I ligi.. Po zakończeniu szkolenia drużyny seniorek zajął się szkoleniem młodszych adeptek piłkarstwa i tu również odnosił niemałe sukcesy, w tym awans do strefowych a potem półfinałów Mistrzostw Polski młodziczek U-13.

Na początek pracy będzie zgrupowanie na obozie powołanych już wcześniej dziewcząt, który odbędzie się od 6 do 14 sierpnia w Górznie. Na zgrupowaniu będzie 25 dziewcząt z Klubów: Tęcza Bydgoszcz, Tucholanka Tuchola, Elana Toruń, Zjednoczeni Piotrków Kuj., Szóstka Inowrocław, Pomorzanin Toruń i Legia Chełmża.