Sporty szkolne

Technikum Leśne mistrzem powiatu w siatkówce chłopców

Piłka siatkowa – Igrzyska szkolne

Piłka siatkowa w kategorii chłopców odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Tucholi. W rywalizacji o mistrzostwo powiatu tucholskiego szkół ponadgimnazjalnych w ramach Sportowych Igrzysk Szkolnych o Puchar Starosty Tucholskiego brały udział cztery reprezentacje. Gospodarzem mistrzostw było Technikum  Leśne w Tucholi. Reprezentacja Technikum Leśnego zdecydowanie wygrała wszystkie spotkania i została mistrzem powiatu tucholskiego.

Gospodarze wygrali trzy mecze po 2:0 i zdobyli maksymalną ilość punktów. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, która wygrała dwa mecze i przegrała tylko z przyszłym mistrzem powiatu. Na najniższym podium uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących po wygraniu 2:1 w meczu z Zespołem Szkół Licealnych i Technicznych i dwóch. Po tym turnieju ZSLiT straciło pozycję lidera. Na pierwsze miejsce wróciła reprezentacja ZSLiA.

Wyniki mistrzostw:

  • ZSO Tuchola – Technikum Leśne Tuchola 0:2
  • Technikum Leśne Tuchola – ZSLiA Tuchola 2:0
  • ZSLiT Tuchola – ZSO Tuchola 1:2
  • ZSLiT Tuchola – Technikum Leśne Tuchola 0:2
  • ZSO Tuchola – ZSLiA Tuchola 0:2
  • ZSLiT Tuchola – ZSLiA Tuchola 0:2
1. Technikum Leśne Tuchola 3 6 6 – 0 5 pkt.
2. ZSLiA Tuchola 3 4 4 – 2 4 pkt.
3. ZSO Tuchola 3 2 2 – 5 3 pkt.
4. ZSLiT Tuchola 3 0 1 – 6 2 pkt.

 

Klasyfikacja generalna:

 

1. ZSLiA Tuchola 7 31 pkt.
2. ZSLiT Tuchola 7 29 pkt.
3. ZSO Tuchola 7 28 pkt.
4. Technikum Leśne Tuchola 7 24 pkt.
5. ZSP Śliwice 1 1 pkt.

 

Kolejne mistrzostwa powiatu tucholskiego w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych w kategorii tenis stołowy drużynowy chłopców i dziewcząt odbędą się 6 marca (środa) o godz. 9.30 w obiektach Technikum leśnego w Tucholi.

navigate_before
navigate_next