Trzecie kolejne zwycięstwo „Senatorek” w rundzie wiosennej

III LIGA KOBIET – GRUPA KUJAWSKO-POMORSKA

Spójnia Białe Błota – Tucholanka-Kobiak Tuchola 1:3 (1:0)

Natalia Miszke 2 (49,56), Anna Kamińska (78)

Tucholanka-Kobiak: Wiktoria Czapiewska, Dagmara Tomaszewska (79 Szóstak), Lisia Zakrzewska, Julia Petrus, Agnieszka Grzempa, Wiktoria Niemczewska, Patrycja Tromska (28 Murawska), Anna Kamińska, Marta Fierek (70 Magda Lubińska), Oliwia Domeracka (78 Pastwa), Natalia Miszke. Trener Marek Zienkiewicz.

W  rundzie wiosennej tucholanki na cztery rozegrane mecze zdobyły 10 punktów i przyszedł czas na zdobycie kolejnych. W rundzie jesiennej „senatorki” wygrały na własnym boisku ze Spójnią Białe Blota 4:1 (1:0). Pierwsza połowa w Białych Błotach na świetnie przygotowanym boisku z naturalną trawą nie była zbyt udana dla zespołu tucholskiego. Brakowało wykończenia mozolnie wypracowanych akcji a jeśli już to skuteczność była bardzo słaba. Niewiele działo się na murawie, był chaos i niedokładność. Niestety w tej części prowadzenie zdobyły gospodynie, przy źle ocenionej sytuacji sędziego, który uznał, że nie było ofsajdu. Tak właśnie się dzieje w sytuacjach, gdy sędziuje tylko jeden sędzia. Po stracie bramki „senatorki” zaczęły grać nieco lepiej a akcje były bardziej przemyślane. W 22 minucie Natalia Miszke uderzyła obok słupka, osiem minut później Marta Fierek oddała strzał w poprzeczkę. Jeszcze jedną szansę miała Natalia Miszke, ale lob wylądował na siatce bramki.

Drugą część spotkania tucholanki rozegrały już w swoim stylu. Gra bardziej się kleiła i skuteczność mocno się poprawiła. Już na początku drugiej połowy tucholanki miały dwie szanse na poprawienie wyniku i świetnie to wykorzystały. W 49 minucie Natalia Miszke lobem wyrównała na 1:1. Po chwili poprawiła wynik strzelając na 1:2 dla Tucholanki-Kobiak. Gra była coraz ciekawsza ze strony tucholanek a akcje były świetnie wypracowane i podania celniejsze. Z ubytkiem czasu gospodynie opadły z sił, co ułatwiało grę tucholankom.

Ta dobra gra dziewcząt z Tucholi zaowocowała zdobyciem kolejnego gola. W 78 minucie Anna Kamińska przepięknym strzałem z rzutu wolnego ustaliła wynik spotkania na 1:3 (1:0) dla Tucholanki-Kobiak. Było to cenne zwycięstwo „senatorek”, bowiem jest kontakt z wiceliderem. Tym bardziej, że w tym spotkaniu nie mogła grać snajperka Patrycja Sosna – 27 goli  (pauza za czerwona kartkę). Godnie zastąpiła ją doświadczona i długoletnia piłkarka Tucholanki Natalia Miszke (gra od powstania drużyny w 2008 roku).

W środę 3 maja godz. 11.00 w Tucholi „senatorki” zagrają mecz z liderem rozgrywek i faworytem do awansu II ligi Gwiazdą kania Toruń.