Aktualności Klasa A Piłka nożna

Tucholanka Hydrotor – Myśliwiec Gostycyn 6:1 (3:0)

Piłka nożna – klasa A

Grupa I

Patryk Kaszczyszyn 3 (33,50,55), Gracjan Pędowski (45), Mateusz Renkiewicz (15), Adrian Czapiewski (88) – Szymon Reda (53). Sędziowali: Paweł Oparczyk (Zamość) – główny, Bogdan Jarosz (Wojnowo) i Marek Semrau (Białe Błota) – obaj asystenci.

Tucholanka Hydrotor: Oskar Domeracki – Kacper Rydelek, Bartłomiej Wolszleger, Dariusz Szulc (65 Adrian Czapiewski), Jan Kowalke, Gracjan Pędowski (60 Mateusz Grabowski), Mateusz Renkiewicz, Mikołaj Górka (75 Jakub Smoliński), Szymon Szyca, Patryk Kaszczyszyn, Dominik Fierek (70 Jan Bugaj).

Jest to pierwsze zwycięstwo piłkarzy Tucholanki Hydrotoru w rundzie jesiennej. Po trzech porażkach wreszcie tucholanie wznieśli się na wyżyny i pokonali wysoko w derbowym spotkaniu Myśliwca Gostycyn. I jak się okazało, był to najniższy wymiar kary dla zespołu z Gostycyna. Wszyscy obecni na tucholskim stadionie oczekiwali, że będzie to bardzo ciężki i trudny mecz dla tucholskich piłkarzy, bowiem derby mają to do siebie, że są przeważnie zacięte i wyrównane a po dobrych pierwszych trzech występach piłkarzy Myśliwca, gdzie urywali punkty faworytom z czołówki oczekiwano zaciętej walki. Nic z tych rzeczy. Zespół tucholski, który boryka się z plagą kontuzji wśród podstawowych zawodników zagrał świetnie i to w mocno odmłodzonym składzie. Nie grali z powodu kontuzji (6 zawodników): Bartosz Babiński, Paweł Piechowski, Maciej Landmesser, Bartosz Kaszczyszyn. Pauzowali za żółte kartki: Piotr Wojciechowski i Jarosław Ostrowski. Zwycięstwo 6:1 (3:0) w pełni zasłużone i bardzo przekonywujące. Przy odrobinie więcej szczęścia u niektórych zawodników wynik mógł być jeszcze wyższy.

Worek z bramkami otworzył się od 15 minuty, gdzie prowadzenie zdobył Mateusz Renkiewicz. Podwyższył na 2:0  w 33 min. Patryk Kaszczyszyn. Na odejście do szatni Gracjan Pędowski zdobył bramkę na 3:0. Po zmianie boisk nadal przeważała Tucholanka i w  50 minucie Patryk Kaszczyszyn zdobył kolejną bramkę. W 53 min. w zamieszaniu pod tucholska bramką Szymon Reda zdobył dla Myśliwca z bliskiej odległości kontaktowego gola. Dwie minuty później Patryk Kaszczyszyn podwyższył na 5:1. W 88 min. Adrian Czapiewski ustalił rezultat meczu na 6:1.

Należą się słowa uznania dla chłopaków, którzy wyszli na boisko i potrafili godnie zastąpić doświadczonych kolegów. Trzeba również zaznaczyć, że w pierwszym składzie wybiegło, aż 8 zawodników w wieku juniora. Należy oczekiwać, że Ci młodzi piłkarze będą się spisywali tak dobrze w każdym kolejnym meczu.