Aktualności

Tucholanki ograły Aleksandrów Kujawski

Piłka nożna kobiet – Liga wojewódzka młodziczek U13

MLKS Tucholanka Tuchola – UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski 2:1 (2:0)

Lena Pipowska (16), Eliza Kwiatkowska (26) – Magdalena Kaczmarek (56). Sędziował Tomasz Linke.

W pierwszym meczu rozgrywek rundy wiosennej Ligi wojewódzkiej młodziczek U-13 Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej drużyna MLKS Tucholanka Tuchola podejmowała zespół dziewcząt UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski. Borowiaczki sprawiły miła niespodziankę i wygrały spotkanie 2:1 (2:0). W rundzie jesiennej tucholanki wygrały w Aleksandrowie Kuj. 5:0. W tucholskim meczu mimo osłabienia (nie grała bramkarka Wiktoria Mazurkiewicz) zdołały pokonać silniejsze fizycznie dziewczyny z Kujaw. Pierwsza bramka padła w 16 minucie po ładnej akcji prawą stroną boiska a strzelczynią została Lena Pipowska. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższyła Eliza Kwiatkowska. Po zmianie boisk tucholski zespół miał kilka kolejnych ładnych akcji, ale brakowało nieco więcej szczęścia przy oddawaniu strzałów. Niestety, przy dużym zamieszaniu w polu karnym piłka odbijała się raz w jedną stronę, raz w drugą i w pewnym momencie ( 56 minuta) zawodniczka z Kujaw z bliskiej odległości umieściła piłkę w tucholskiej bramce. Do końca spotkania były jeszcze okazje na podwyższenie wyniku, lecz bez skutku, bowiem piłka lądowała w rękach bramkarki lub strzał był niecelny. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną tucholanek.

Tucholanka Grala w składzie: Aleksandra Szamocka – Józefina Gwizdała, Anna Mogą, Julia Gac, Lena Pipowska, Eliza Kwiatkowska, Maja Błaszkowska, Julia Żmich, Lena Żmich, Nikola Maluchnik, Wiktoria Chabowska . Trener Marek Zienkiewicz.

UKS Jedynka Aleksandrow Kujawski grała w składzie: Lidia Baranowska – Lena Kułakowska, Maja Banaszak, Martyna Wojciechowska, Karina Kotkiewicz, Tatiana Wachowicz, Veronika Sukharieva, Liliana Chełminiak, Maja Dzik, Zofia Suchara, Lena Dudek, Patrycja Paterek, Magdalena Kaczmarek, Julia Kuc, Anastazja Wiśniewska, Martyna Ossowska. Trener Sławomir Wojciechowski.

W ubiegłym tygodniu odbył się mecz UKS Jedynka Aleksandrów Kuj. UKS Szóstka Inowrocław, gdzioe wygrała druzyna Jedynki 1:0.

1MLKS Tucholanka Tuchola12 – 13
2UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski22 – 23
3UKS Szóstka Inowrocław10 – 10

Kolejnym przeciwnikiem będzie drużynka UKS Szóstka Inowrocław a mecz odbędzie się w Tucholi, 25 maja o godzinie 12.30 na Stadionie Miejskim OSiR.