Siatkówka

Tucholanki ograły Sokoła Mogilno

Siatkówka – III liga kobiet, grupa kujawsko-pomorska

W niedzielę 19 lutego odbyły się dwa mecze siatkówki III ligi kujawsko-pomorskiej. W Lnianie Spartakus podejmował Kopernika Gałczewo, natomiast w Tucholi miejscowy zespół podejmował siatkarki Sokoła Mogilno.

Zawodniczki MLKS-TPS Tucholanka spisały się doskonale i pokonały odwieczne rywalki Sokół Mogilno 3:1. Po pierwszym secie nie zanosiło się, że tucholanki wyjdą z tego meczu zwycięsko, bowiem mimo wysokiego prowadzenia 8:1 pozwoliły rywalkom na dojście do remisu i w końcówce wygrana mogilnianek 25:23. Drugi set pokazał jednak, że tucholanki chwilowo w pierwszym secie zatraciły skuteczność i wygrały drugiego seta 25:17. W trzecim secie walka była wyrównana, ale znowu tucholanki pokazały dobrą grę i wygrały 25:20. W trzecim staciu tucholanki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie i trzymały dobry wynik do końca seta, mimo rozpaczliwej determinacji siatkarek Mogilna. Ostatecznie wygrały 25:19 i cały mecz 3:1. Świetnie zagrały w tym meczu Karolina Pawłowska, Weronika Noga i Ewa Gierszewska. Pozostałe zawodniczki dzielnie asekurowały grę i dobrze odbierały zagrywki i broniły ataki. Zresztą cały zespól zasłużył na pochwałę, bowiem drużyna Sokoła to solidny zespół i zawsze trzeba liczyć się z dobrą grą.

MLKS TPS Tucholanka Europrojekt grała w składzie: E. Gierszewska, K. Pawłowska, K. Redlarska, W. Noga, M. Żygowska, D. Holc, M. Kościanek. A. Szulc, A. Gussman, A. Sikorska, J. Muzolf. Trenerzy: D. Karnowski i D. Siemiński.

Sokół Mogilno grał w składzie: A. Dobicka, A. Owczarek, J. Mądrowska, A. Światlak, K. Pawlak, A. Krystkowiak, M. Molewska. Trener T. Wyzina.

Wyniki:

• MLKS-TPS Tucholanka Europrojekt Tuchola – Sokół Mogilno 3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:19)
  • MUKS Spartakus Lniano – UKS Kopernik Gałczewo 3:2 (24:26, 25:18, 13:25, 25:13, 17:15)
1. MUKS Spartakus Lniano 3 8 9 – 2     260:214
2. UKS Kopernik Gałczewo 3 4 5 – 6 235:247
3. MLKS-TPS Tucholanka Europrojekt 2 3 3 – 4 160:157
4. Sokół Mogilno 2 0 1 – 6 136:173