Liga kobiet

Tucholanki zakończyły III ligę wygraną z KKP II Bydgoszcz

Piłka nożna – III liga kobiet

Tucholanka-Kobiak Tuchola – Kobiecy KP II Bydgoszcz 4:2 (2:0)

Anna Kamińska 2 (24, 29), Agata Kaźmierska (49), Monika Michalska (62) – Julia Krupińska (59), Nikola Puczek (74). Mecz sędziował Tomasz Linke z Tuchółki.

Tucholanka-Kobiak Tuchola: Nikola Wegner – Aneta Fojut (79 Syntia Łyczywek), Katarzyna Pastwa (77 Karina Zienkiewicz), Wiktoria Pałubicka (50 Monika Michalska), Barbara Piekarska, Wiktoria Niemczewska, Oliwia Lesikowska, Agnieszka Grzempa, Kinga Murawska, Anna Kamińska, Agata Kaźmierska. Trener Przemysław Podlewski.

Kobiecy KP II Bydgoszcz: Agnieszka Borowicz – Wiktoria Krzeszewska, Aleksandra Klarczyk (41 Oliwia Belt), Julia Krupińska, Magdalena Ławecka, Rozalia Wilczyńska, Wiktoria Węglarz, Weronik Tolck (Laura Borkowska), Nikola Puczek, Klaudia Pater. Trener Mariusz Raczkowski.

Piłkarki Tucholanki-Kobiak na zakończenie rozgrywek III ligi w ostatnim meczu pokonały 4:2 (2:0) odwieczne rywalki z Bydgoszczy KKP II. Było to długo oczekiwane zwycięstwo tucholanek, bowiem przez kilka ostatnich lat lepszymi były rywalki z Bydgoszczy. Tym razem zespół KKP II zagrał bez zawodniczek I-wszo ligowych a to ma wielkie znaczenie – więc zwycięstwo można powiedzieć było możliwe. Już na początku spotkania tucholanki pokazały, że chcą wygrać ten mecz. Szansę na zdobycie w 6 minucie miała Kinga Murawska, która ograła obronę i strzeliła, ale piłka trafiła w boczną siatkę bramki. Przez kilka następnych minut nic wielkiego nie działo się na boisku i oba zespoły grało dość chaotycznie. Okazję na zdobycie bramki dla gospodyń miała w 17 minucie Agnieszka Grzempa, ale lepszą okazała się golkiperka z Bydgoszczy i zażegnała zagrożenie. Nie udało się zdobyć gola Agnieszce, ale w 24 minucie uczyniła to kapitan tucholskiej drużyny Anna Kamińska, która po dokładnym nagraniu Kingi Murawskiej z półobrotu strzeliła nie do obrony. Pięć minut później Ania popisała się pięknym strzałem z około 25 metrów i piłka wylądowała pod poprzeczką bydgoskiej bramki. Do gwizdka zakończenia pierwszej połowy tucholanki przeważały w grze i stworzyły kilka ładnych akcji na bramkę rywalek.

Po zmianie boisk okazję na zdobycie gola w 45 minucie miały bydgoszczanki a piłka wylądowała na słupku tucholskiej bramki. W 49 minucie po przeprowadzonej akcji silny strzał oddała Kinga Murawska i piłka uderzyła w poprzeczkę i tu bardzo dobrze zachowała się Agata Kaźmierska, która wykorzystała odbicie i poprawiła uderzenie a piłka wylądowała w bydgoskiej bramce na 3:0. Dziewięć minut później Julia Krupińska wykorzystała małe nieporozumienie między tucholską bramkarką a obrończynią i umieściła piłkę w tucholskiej bramce na 3:1. Była to kontaktowa bramka, ale tylko na 3 minuty, bowiem Monika Michalska podwyższyła na 4:1. Mimo, że bydgoszczanki pod koniec meczu traciły siły, to jeszcze zdobyły się na jeden zryw i po solowej akcji zmniejszyły przegraną na 4:2 a strzelczynią w 74 minucie okazała się Nikola Puczek.

Tucholankom należą się słowa pochwały, bowiem mimo słabszego składu (nie grało kilka dziewcząt z podstawowego składu) potrafiły się zmobilizować i pokonać odwieczne rywalki z Bydgoszczy.