Sporty szkolne

Uczennice „Nowodworka” mistrzyniami powiatu w siatkówce

Piłka siatkowa – Igrzyska szkolne

Piłka siatkowa dziewcząt była siódmym turniejem o mistrzostwo powiatu tucholskiego szkół ponadgimnazjalnych w ramach Sportowych Igrzysk Szkolnych o Puchar Starosty Tucholskiego. Gospodarzem mistrzostw był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

W turnieju o mistrzostwo powiatu tucholskiego wzięły udział cztery szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, Technikum Leśne i gospodarz zawodów Zespół Szkół Ogólnokształcących. Według wcześniejszych przewidywań faworytów do zwycięstwa sposobiły się dwa zespoły ZSO i ZSLiA. Okazało się, że przewidywania sprawdziły się a zwycięzcą mistrzostw została reprezentacje uczennic ZSO, która wygrała wszystkie mecze po 2:0. Drugie miejsce zasłużenie zajęła reprezentacja ZSLiA po jednej przegranej 0:2 z późniejszym zwycięzcą mistrzostw ZSO. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja ZSLiT a na czwartym Technikum Leśne. Tu trzeba zaznaczyć, że w trzech szkołach grały uczennice, które aktualnie reprezentują MLKS Tucholankę w rozgrywkach III ligi. Natomiast w reprezentacji Technikum Leśnego nie ma żadnej siatkarki z MLKS Tucholanka i to właśnie było przyczyną zajęcia czwartej lokaty Technikum Leśnego.

Po siedmiu turniejach w Igrzyskach Szkolnych o Puchar Starosty Tucholskiego na czele prowadzą dwie reprezentacje szkół ZSLiT oraz ZSLiA, które mają po 27 punktów (ZSLiT ma więcej zwycięstw w turniejach).

Wyniki mistrzostw:

• ZSO Tuchola – Technikum Leśne Tuchola 2:0 (25:11, 25:20)
  • Technikum Leśne Tuchola – ZSLiA Tuchola 0:2 (17:25, 17:25)
  • ZSLiT Tuchola – ZSO Tuchola 0:2 (4:25, 16:25)
  • ZSLiT Tuchola – Technikum Leśne Tuchola 2:0 25:16, 25:13)
  • ZSO Tuchola – ZSLiA Tuchola 2:0 (25:13. 25:17)
  • ZSLiT Tuchola – ZSLiA Tuchola 0:2 (21:25, 14:25)
1. ZSO Tuchola 3 6 6 – 0 5 pkt.
2. ZSLiA Tuchola 3 4 4 – 2 4 pkt.
3. ZSLiT Tuchola 3 2 2 – 4 3 pkt.
4. Technikum Leśne Tuchola 3 0 0 – 6 2 pkt.

Klasyfikacja generalna po 6 turniejach:

1. ZSLiT Tuchola 6 27 pkt.
2. ZSLiA Tuchola 6 27 pkt.
3. ZSO Tuchola 6 25 pkt.
4. Technikum Leśne Tuchola 6 19 pkt.
5. ZSP Śliwice 6 1 pkt.

Kolejny 7 turniej – siatkówka chłopców odbędzie się 7 lutego 2018r.o godz.9.30 (środa) w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR w Tucholi, organizator Technikum Leśne (odpowiedzialny – Piotr Kiersznicki).