Aktualności

Wielki sukces tucholanek i awans do półfinałów Mistrzostw Polski

Piłka nożna kobiet – Strefowe Mistrzostwa Polski młodziczek U-13 Olsztyn

 

W piątek 23 kwietnia w Olsztynie odbyły się Strefowe Eliminacje do półfinałów Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt U-13. Zawody odbyły się turniejowo, przy udziale czterech drużyn z województw: mazowieckiego – KS AP Diamonds Warszawa, podlaskiego – KS Włókniarz Białystok, warmińsko-mazurskiego AS Stomil Olsztyn i kujawsko-pomoprskiego – MLKS Tucholanka-Bór Tuchola.

Zespół dziewcząt z Tucholi nie był faworytem w tym turnieju, ale sprawił bardzo wielką niespodziankę i zajął II miejsce w turnieju, co premiowało drużynę do awansu do półfinałów.

W pierwszym meczu po bardzo dobrej grze i optycznej przewadze oraz kilku sytuacji na strzelenia gola nie udało się urwać punktów a rywalki z Białegostoku wykorzystały jedną sytuację zdobyły gola i to przesądziło o przegranej borowiaczek. Jak się okazało głównym faworytem rozgrywek była drużyna dziewcząt z Warszawy gdzie kolejno wygrała z Włókniarzem Białystok 2:0, Stomilem Olsztyn 4:0 i Tucholanką Tuchola 4:0. Borowiaczki wygrały mecz z gospodyniami turnieju Stomilem Olsztyn 3:1 po bramkach: Dominiki Rossek, Laury Włoch i Patrycji Gwizdała. W ostatnim meczu turnieju Stomil Olsztyn pokonał Włókniarza Białystok 2:0 i ten wynik zmusił organizatorów do stworzenia małej tabeli między trzema zespołami, bo warszawska drużyna zdobyła komplet punktów. Okazało się, że zwycięstwo z Olsztynem 3:1 dał awans zespołowi tucholskiemu.

Jest wspaniały sukces tucholskiego sztabu trenerskiego, który utworzył grupę bardzo utalentowanych dziewcząt do gry w piłkę nożną. W dwunastoletniej pracy z dziewczynami nie było jeszcze takiego sukcesu sekcji kobiecej piłki nożnej.

Grupa 2A

Wyniki:

  • AS Stomil Olsztyn – KS AP Diamonds Warszawa 0:4
  • MLKS Tucholanka-Bór Tuchola – KS Włókniarz Białystok 0:1
  • KS AP Diamonds Warszawa – KS Włókniarz Białystok 2:0
  • MLKS Tucholanka-Bór Tuchola – AS Stomil Olsztyn 3:1

Bramki dla Tucholanki-Bór: Dominika Rossek, Laura Włoch i Patrycja Gwizdała.

  • KS AP Diamonds Warszawa – KS AP Diamonds Warszawa 0:4
  • AS Stomil Olsztyn – KS Włókniarz Białystok 2:0

 

Tabela

1. KS AP Diamonds Warszawa 3 9 10 – 0
2. MLKS Tucholanka-Bór Tuchola 3 3 3 – 6
3. AS Stomil Olsztyn 3 3 3 – 7
4. KS Włókniarz Białystok 3 3 1 – 4

 

Awans do najlepszej 16-tki w kraju i udział w półfinale wywalczyły zespoły KS AP Diamonds Warszawa i MLKS Tucholanka-Bór Tuchola.

Druga grupa tych samych województw rozegra turniej 25 kwietnia a dwie drużyny z pierwszych miejsc uzupełnią grupę półfinałową.

Półfinały odbędą się 15-16 maja – miejsce do uzgodnienia przez PZPN w Warszawie.

Fot. Sandra Andrearczyk