Aktualności

Wielki sukces zawodniczek SP Lubiewo

Unihokej – mistrzostwa województwa szkól podstawowych

W ubiegły czwartek dziewczęta za szkoły podstawowej rozgrywały turniej finałowy Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego, czyli mistrzostwa województwa w unihokeju. Turniej rozgrywany był w Wielgiem. Na starcie imprezy stanęło 6 zespołów: SP Wielgie, SP Zbiczno, SP Dobre, SP Gąsawa, SP 3 Toruń i SP Lubiewo.  Były to drużyny, które wygrały swoje rozgrywki powiatowe i Półfinały Wojewódzkie.

Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym tabela rozgrywek, w której różnice pomiędzy drużynami były niewielkie.  W pierwszym meczu zagraliśmy z Gąsawą, mecz na swoją korzyść rozstrzygnęliśmy w drugiej połowie strzelając przeciwnikom 3 bramki. Wynik 3:0 z silną drużyną był dobrym otwarciem. W drugim spotkaniu graliśmy z Toruniem. Mecz pozwolił nam na sprawdzenie całego zespołu ze względu na wysokie prowadzenie naszej drużyny od początku spotkania. Końcowy wynik 6:0 zrobił wrażenie na innych opiekunach zespołów. W następnym spotkaniu graliśmy z gospodyniami z Wielgiego. Jest to najsilniejsza ekipa od wielu lat. Spotkanie było zacięte, ale dzięki naszej dobrej grze na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie przeciwniczki rzuciły się na nas z animuszem, co zaowocowało stratą bramki, było to jednak wszystko na co pozwoliliśmy przeciwniczkom. Wynik końcowy 2:1 pozwalał realnie patrzeć na końcowy sukces. Jest to jednak bardzo trudna sytuacja, co dobitnie pokazał mecz nr 4 z Dobrem. Było to nasze najsłabsze spotkanie w całym turnieju. Zakończyliśmy je jednak zwycięstwem 1:0 i po 4 spotkaniach mieliśmy 8 punktów (w unihokeju za zwycięstwo przyznaje się 2 punkty, za remis 1 punkt). Nasz ostatni przeciwnik po 4 meczach miał na koncie 6 punktów i przy ich zwycięstwie to Zbiczno wygrałoby turniej. Nasza drużyna zagrała jednak koncertowo i praktycznie już w pierwszej połowie rozstrzygnęła spotkanie na naszą korzyść, tracąc zaledwie drugą bramkę w turnieju w ostatnich minutach. Zwycięstwo 3:1, szał radości po zakończeniu spotkania był całkiem usprawiedliwiony.

Tytułem uzupełnienia kilka liczb aby uzmysłowić sobie, że ta wygrana nie była przypadkowa:

Dziewczyny wygrały wszystkie mecze w tym roku, począwszy od Mistrzostw Powiatu to 9 spotkań. W turnieju finałowym strzeliły 15 bramek – następna drużyna 9, a straciły 2 – następna drużyna 5.

Za każdym sukcesem stoi ciężka praca, ale także poparcie i pomoc wielu osób. Chciałbym podziękować dziewczynom (nie tylko tym, które ten sukces osiągnęły, ale wszystkim, które brały udział w zajęciach dodatkowych) za ciężką pracę i poświęcenie wolnego czasu, rodzicom, którzy dowozili dziewczęta na zajęcia, Pani Dyrektor za zawsze życzliwe spojrzenie na nasze potrzeby, Pani Sikorskiej za pomoc w naprawie naszego sprzętu i Urzędowi Gminy, która od lat nas wspiera finansowo.

W skład drużyny weszły: Zuzanna Kiełpikowska – Oliwia Weyna, Sylwia Sobacka, Amelia Socha, Ewa Deręgowska, Martyna Nowacka, Kinga Talaśka, Weronika Nowak, Zuzanna Paszkowska, Julia Hoppe, Klaudia Glazik, Daria Korzeniewska.

Drużynę do turnieju finałowego przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Krystyna Fiuk, Mateusz Wolski i Waldemar Górecki. Opiekunem drużyny był Waldemar Górecki

Mamy nadzieję, że nasza drużyna zagra na wiosnę w Mistrzostwach Polski w Elblągu!