Klasa A Piłka nożna

Zasłużone zwycięstwo Tucholanki Hydrotor

Piłka nożna – klasa A

Tucholanka Hydrotor – Krajna Wspólno Krajeńskie 2:1 (1:1)

Dominik Fierek (27), Mirosław Ostrowski (51) – A. Dądela (21). Sędziował Semrau (Białe Błota).

Tucholanka Hydrotor: Wojciechowski – Reda, Pędowski, J. Ostrowski, P. Kaszczyszyn (83 Szulc), Fierek (72 Kulczyk), Bugaj, Babiński, Nelke, Kociński (90 Wiśniewski). Trener Grzegorz Ogiegło.

Krajna Sępólno Kraj.: Bryś – Piotrowski, Grajczyk, <osek, Kozina, Dądela, Bonk, Hernik, Kwasigroch (46 Kaczmarek), Pastwik (70 Hermann), Łepek. Trener Henryk Zielinski.

Zaległe spotkanie z 14 kolejki rozegrane w Tucholi w ubiegły wtorek na stadionie tucholskim nie było na najwyższym poziomie, ale dostarczyło wiele emocji i zaciętą walkę do końcowego gwizdka. Prowadzenie po błyskawicznej kontrze graczy Krajny w 21 minucie uzyskał Artur Dądela. Piłkarze Krajny długo nie cieszyli się prowadzeniem, bowiem sześć minut później znakomicie skontrowali tucholanie a Dominik Fierek sprytnie wyprzedził obrońcę i umieścił piłkę w siatce rywali. Wynik 1:1 utrzymał się w pierwszej połowie, mimo kilku dobrych akcji tucholan. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana a oba zespoły stworzyły po kilka akcji, jednak bez strzelonych bramek. W 51 minucie Mirosław Ostrowski, mimo blokowania przez obronę sępoleńską zza lii pola karnego sprytnie uderzył płasko po murawie na dalszy słupek i piłka zatrzepotała w siatce bramki rywali. Z biegiem upływu czasu gracze sępoleńskiej Krajny częściej atakowali, by wyrównać, ale obrona tucholska, jak również golkiper Wojciechowski tym razem nie zawodziła i wynik 2:1 (1:1) utrzymał się do końcowego gwizdka. Tak, więc tucholanie umocnili się na trzeciej pozycji a w sobotę 26 maja rozegrają arcytrudny mecz z wiceliderem falą Świekatowo. Remis w tym spotkaniu byłby sporym sukcesem tucholan.

1. Zawisza Bydgoszcz 23 62 78 – 8
2. Fala Świekatowo 21 53 47 – 15
3. Tucholanka Hydrotor Tuchola 23 44 63 – 41
4. Krajna Sępólno Krajeńskie 23 39 57 – 48
5. Victoria Koronowo 23 37 46 – 28
6. Kamionka Kamień Krajeński 21 37 42 – 25
7. Rawys CEO Raciąż 22 36 73 – 41
8. GLKS Osielsko 23 30 47 – 44