Liga kobiet Piłka nożna

Zwycięstwo w Inowrocławiu było blisko…

Piłka nożna kobiet – III liga kujawsko-pomorska

Noteć Inowrocław – Tucholanka-Kobiak Tuchola 2:2 (0:0)

Weronika Ziemba (46), Lidia Hoduń (77) – Marta Fierek (50), Anna Kamińska (73). Sędziował Jakub Najdowski z Gniewkowa.

Tucholanka-Kobiak: Weronika Czapiewska- Sandra Knitter, Julia Petrus, Lidia Zakrzewska, Dagmara Tomaszewska, Wiktoria Niemczewska (70 Agnieszka Grzempa), Agnieszka Nierzwicka (62 Oliwia Domeracka), Marta Fierek, Anna Kamińska, Kinga Murawska (80+2 Sandra Holweg), Patrycja Sosna. Trener Marek Zienkiewicz.

Po serii odbytych sparingów przed sezonem zespół Tucholanki-Kobiak wybrał się na rozegranie zaległego spotkania z rundy jesiennej do Inowrocławia. Rywalkami były piłkarki miejscowej Noteci. Szkoleniowiec Senatorek zabrał ze sobą 18 dziewcząt, ale tylko trzy z rezerwy weszły na boisko, jako zmienniczki. Tu należy zaznaczyć, że ten mecz tucholskie piłkarki rozegrały w bardzo dobrym stylu i przywiozły 1 pkt. A do pełnego szczęścia zabrakło kilku minut, bowiem do 77 minuty Senatorki prowadziły 2:1. Niestety, mały błąd w obronie i Lidia Hoduń znakomicie to wykorzystała akcję i wyrównała na 2:2. Mecz rozegrany bardzo dobrym stylu obu drużyn. Te dwie drużyny rozkręciły się i pokazały dobrą grę w drugiej części spotkania, gdzie padły aż 4 gole. Pierwsza połowa to gra na rozpoznanie obu drużyn i mało strzałów na bramkę. Najlepszą sytuację w tej części gry miała napastniczka z Tucholi Patrycja Sosna, która strzeliła obok bramki.

Już na początku drugiej części w 46 min. padła pierwsza bramka. Weronika Ziemba zdobyła gola przy ofsajdzie tucholanek. Sędzia tą bramkę jednak uznał. Po dobrej grze w następnych minutach a była to 50 minuta, Patrycja Sosna znakomicie odegrała Marcie Fierek na 15 metrze, która sprytnym płaskim strzałem przy lewym słupku zmusiła golkiperkę gospodyń do rozpaczliwej obrony, ale piłka musnęła słupek i wpadła do siatki. Po zdobyciu tej bramki gospodynie próbowały naciskać szeregi obronne borowiaczek, ale piłkarki Tucholanki-Kobiak szybko kontrowały i stworzyły kilka dobrych akcji na zdobycie gola. W 73 minucie tucholanki świetnie rozegrały rzut rożny, po którym Ania Kamińska nie mając innej możliwości biodrem zdobyła prowadzenie. Długo nie trwało, by padła kolejna bramka dla Tucholi. Trzykrotnie w ciągu 2 minut piłkarki strzelały doskonałych sytuacjach, ale od jednego uderzenia uchroniła gospodynie poprzeczka a kolejne świetnie broniła bramkarka Noteci. Za chwilę role się odmieniły i to stroną atakującą były kujawianki. Piłkarki Tucholanki-Kobiak w 77 min. próbowały złapać na ofsajd napastniczki Noteci, ale Lidia Hoduń nie podała piłki do swoich napastniczek. Ale poszła dalej w pole karne między dwie stoperki i w sytuacji sam na sam wyrównała na 2:2. Miejscowe próbowały jeszcze zdobyć kolejnego gola, ale obrona i pozostałe piłkarki Tucholanki-Kobiak utrzymały wynik przy wydłużonym czasie gry o 6 minut. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Oba zespoły zasłużyły na pochwałę za dobrą walkę i pokaz dobrego futbolu już na początek rundy wiosennej.

• Drugi mecz zaległy z rundy jesiennej rozegrały także zespoły Startu Pruszcz z Wisłą Grudziądz w Bydgoszczy. Wygrał Start Pruszcz zdobywając jedyną bramkę w końcówce meczu.
  • Brak wyniku meczu GLKS Anmar Osielsko/Żołędowo – Viking Aleksandrów Kujawski.
1.  Gwiazda Toruń 13 37 79 – 6
2.  WAP Włocławek 13 36 71 – 8
3.  Noteć Inowrocław 13 29 42 – 15
4.  GOKSiR Start Pruszcz 13 28 41 – 11
5.  Tucholanka Tuchola 13 26 59 – 28
6.  Unifreeze II Górzno 13 22 42 – 28
7.  Tęcza Bydgoszcz 13 19 35 – 31
8.  KKP II Bydgoszcz 13 17 21 – 31