Aktualności Halówka kobiet

Czwarte i piąte miejsce Tucholanki-Bór w Grodzisk Cup 2020

Piłka halowa – Grodzisk Cup – 2020

Sporym sukcesem młodych tucholanek zakończył się udział w XVI Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Grodzisk Cup 2020, bowiem zajęły czwarte w kategorii orliczek i piąte miejsce w kategorii młodziczek.

W turnieju wzięło udział 35 zespołów w czterech kategoriach wiekowych około 400 piłkarek. Rywalizacja trwała trzy dni i trzeba zaznaczyć, że turniej w Grodzisku Wielkopolskim jest jednym z największych turniejów kobiecych i ma swoja renomę. Udział w turnieju był wielkim przeżyciem dla młodych adeptek piłki nożnej z Tucholi, tym bardziej, że grały także z drużyną z Ukrainy Lider Kobeliaky. Było trochę niedosytu, bowiem po meczach eliminacyjnych, aby grać w finale o medale orliczkom z Tucholi zabrakło 1 punktu a przyczyną tego było przegranie meczu ze słabszą drużyną. Natomiast już w walce o 4 miejsce nie było problemu i wygrały zdecydowanie 5:0 z Orłem Lipno i 1:0 ze Ślęzą II Wrocław. Dla tucholskiego klubu jest to spory sukces w silnie obsadzonym turnieju. Najlepszą strzelczynią w kategorii orliczek została tucholska piłkarka Laura Włoch – 10 goli. Jedno miejsce niżej – 5 zajęły młodziczki Tucholanki-Bór, bowiem o czwarte miejsce walczyły z Gromem Czacz i zremisowały 1:1 i to było za mało i ostatecznie zajęły 5 miejsce. Młodym piłkarkom należą się wielkie gratulacje za walkę i dobrą grę w tak wielkim turnieju.

Drużyny Tucholanki-Bór grały w składach:

Kategoria orliczek: Oliwia Radziejewska – Patrycja Borucka, Kamila Podlewska, Alicja Kłosowska-Szocińska, Paulina Kałużna, Amelia Kiżewska, Dominika Rossek, Laura Włoch. Trener Paweł Sząszor.

Kategoria młodziczek: Laura Włoch – Patrycja Gwizdała, Martyna Rekowska, Martyna Szymańska, Oliwia Koczalska, Oliwia Grzegorek, Nikola Rossek, Wiktoria Wytrążek. Trener Sandra Andrearczyk.

Kategoria Orliczki:
1. GSS Grodzisk Wielkopolski
2. Ślęza I Wrocław
3. Stomilanki Olsztyn

4. Tucholanka-Bór Tuchola

Najlepsza zawodniczka: Oliwia Kokot (GSS Grodzisk Wielkopolski)

Najlepsza bramkarka: Nikola Iwańska (Stomilanki Olsztyn)

Królowa strzelców: Laura Włoch (Tucholanka Tuchola)

Kategoria Młodziczki:
1. Stomilanki Olsztyn
2. Ślęza Wrocław
3. Polonia Świdnica

…5. Tucholanka-Bór Tuchola

Najlepsza zawodniczka: Lena Szczepkowska (Stomilanki Olsztyn)

Najlepsza bramkarka: Hanna Madalińska (Polonia Świdnica)

Królowa strzelców: Katarzyna Musiałowska (Ślęza Wrocław)

Kategoria Trampkarki:
1. Polonia I Świdnica
2. GSS Grodzisk Wielkopolski
3. Polonia II Świdnica
Najlepsza zawodniczka: Julia Poberij (Lider Kobeliaky)

Najlepsza bramkarka: Zofia Dziurla (GSS Grodzisk Wielkopolski)

Królowa strzelców: Daria Matuszewska (Polonia I Świdnica)

Kategoria OPEN:
1. Stomilanki I Olsztyn
2. GSS I Grodzisk Wielkopolski
3. Stomilanki II Olsztyn
Najlepsza zawodniczka: Valentyna Tarakanova (Stomilanki Olsztyn)

Najlepsza bramkarka: Emilia Osowiecka (Ślęza Wrocław)

Królowa strzelców: Sylwia Marek (GSS Grodzisk Wielkopolski)

Drużyna ALL STARS:
Patrycja Stukowska (GSS Grodzisk Wielkopolski)
Sylwia Marek (GSS Grodzisk Wielkopolski)
Karina Kruk (Ślęza Wrocław)
Walentyna Tarakanova (Stomilanki Olsztyn)
Wiktoria Cisowska (Grom Wolsztyn)

W realizacji wyjazdu i udziału piłkarek MLKS Tucholanka-Bór Tuchola na XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet Grodzisk Cup 2020 finansowo pomogli: GMINA TUCHOLA i BÓR TUCHOLA – MROŻONE WARZYWA I OWOCE