Liga kobiet

Festiwal strzelecki „Senatorek” w meczu ze Strażakiem/Wdą

Tucholanka-Kobiak Tuchola – Wda/Strażak Przechowo-Świecie 10:1 (8:0)

Anna Kamińska (2), Patrycja Sosna (6,14, 16, 47, 63),Natalia Miszke (25, 32), Kinga Murawska (28, 38-wolny) – Martyna Kwaśniewska (75). Sędziował Janusz Pajonkowski (Śliwice).

TUCHOLANKA-KOBIAK: Małgorzata Kropidłowska (71 Kinga Różycka) – Lidia Zakrzewska, Wiktoria Niemczewska, Agnieszka Grzempa (66 Sara Szóstak), Oliwia Lesikowska (41 Katarzyna Pastwa), Anna Kamińska, Natalia Miszke (41 Patrycja Tromska), Kinga Murawska (61 Sandra Knitter), Oliwia Domeracka (56 Julita Górecka), Agnieszka Nierzwicka (71 Kinga Kałamejka), Patrycja Sosna. Trener Piotr Pozorski.

STRAŻAK/WDA: Marcelina Mikołajczyk (46 Klaudia Siuda) – Klaudia Cywińska, Marta Czubkowska, Sandra Dąbrowska (63 Sandra Siuda), Natalia Głowinkowska (68 Maxima Graczykowska), Martyna Kwaśniewska, Oliwia Rogalska, Emilia Ściwiarska, Barbara Siuda, Julia Wieprzowska, Daria Zawiszewska (51 Sandra Świerczyńska). Trener Tomasz Płachecki.

Zdecydowana i wysoka wygrana „Senatorek” pokazała siłę tucholskiego zespołu mimo, że nie grały dwie obrończynie Sandra Holweg i Dagmara Tomaszewska oraz bramkarka Marta Łabicka (wszystkie kontuzje). Już od 2 min. padały bramki dla tucholanek. Pierwszą z rzutu wolnego zdobyła kapitan – Anna Kamińska. W 6, 14 i 16 kolejno strzelała Patrycja Sosna na 4:0. Było to doskonałe 10 minut Patrycji zaliczając hat tricka. W 25 min. doskonale wymanewrowała obronę i bramkarkę Natalia Miszke podwyższając na 5:0. W 28 min. Kinga Murawska podwyższyła pięknym strzałem na 6:0. Natomiast w 32 min. ponownie Natalia Miszke powtórzyła to samo, co w 25 min. pakując piłkę w siatce rywalek. W 38 min. wynik pierwszej połowy ustaliła Kinga Murawska, przepięknym rzutem wolnym za kołnierz bramkarki Strażaka/Wdy. Po zmianie boisk jeszcze dwie bramki zdobyła Patrycja Sosna wykorzystując dobre nagrania w pole karne – 47 i 63 min. W tej części gry na zmiany w tucholskim zespole weszło aż 7 juniorek, które dzielnie zastąpiły koleżanki. Jedyny błąd obrony w tym meczu był przyczyną straty bramki w 75 min., którą zdobyła strzałem z dystansu Martyna Kwaśniewska. Rywalki bardzo starały się, by zdobyć honorowego gola i to im się udało.

Zwycięstwo pewne i wysokie z niżej notowanymi rywalkami w pełni zasłużone. Na słowa uznania zasługuje cały zespół tucholski na czele ze snajperką Patrycją Sosną – 5 goli. W pierwszej połowie zaliczyła klasyczny hat trick.

Kolejny mecz będzie nieco trudniejszy, bowiem tucholanki jadą do wicelidera Noteci Inowrocław. Przy pełnym zaangażowaniu jest szansa na kolejne 3 pkt. i awans w górę tabeli.

Pozostałe wyniki 9 kolejki:

• Spójnia Białe Błota – Gwiazda – Kania Toruń 0:6
  • KS Unifreeze Górzno – Fuks Wielowicz 6:0
  • W.A.P. Włocławek – IKKP Noteć Inowrocław 3:1
  • Kobiecy KP II Bydgoszcz – UKS Tęcza Bydgoszcz 0:3
  • GLKS Osielsko/Żołędowo – Vikinga Aleksandrów Kuj. – w pierwotnym terminie 22 października, 12.00 odwołany z powodu złego stanu boiska.
  • GOKSiR Start Pruszcz – Wisła Grudziądz, w pierwotnym terminie 23 października, 11.00 przełożony na termin wiosenny przyszłego roku na prośbę zespołu gości.
1. Gwiazda – Kania Toruń 9 25 59 – 5
2. W.A.P. Włocławek 8 21 41 – 8
3. IKKP Noteć Inowrocław 9 21 32 – 10
4. LKS Start Pruszcz 8 16 25 – 7
5. Tucholanka-Kobiak Tuchola 9 16 33 – 20
6. KS Unifreeze II Górzno 9 16 29 – 21
7. UKS Tęcza Bydgoszcz 9 12 26 – 26
8. KP Wisła Grudziądz 8 11 18 – 22