Klasa A

Lider pokonany przez Tucholankę

Fala Świekatowo – Tucholanka Hydrotor Tuchola 0:2 (0:0)

Mateusz Renkiewicz 2. Sędziowali: Sebastian Borkowski – główny, Robert Bujnicki i Szymon Rutkowski – liniowi, wszyscy z Bydgoszczy.

Tucholanka Hydrotor: Piotr Wojciechowski – Jarosław ostrowski, Bartosz babiński, Maciej Landmesser, Paweł Piechowski, Tomasz Donczyk, Mateusz Renkiewicz, Przemysław Kwasigroch (45 Mikołaj Górka), Dominik Fierek, Patryk Kaszczyszyn (75 Gracjan Pędowski), Patryk Suchomski (65 Adrian Czapiewski). Trener Dariusz Szulc.

Świetnie w 11 kolejce zagrali piłkarze Tucholanki Hydrotoru, bowiem pokonali 2:0 (0:0) na jego własnym boisku lidera rozgrywek Falę Świekatowo. Tucholanie, jako pierwsi pokonali lidera w tych rozgrywkach. Świetnie zagrali taktycznie i każdy z zawodników wypełniał dokładnie wymierzone zadania. Pierwsza połowa spotkania to gra w środkowej strefie boiska celem rozpoznania przeciwnika. Nieco lepiej zagrali tucholanie i oni zagrażali bramce, ale wynik bezbramkowy utrzymał się do 45 minuty. Po przerwie lepsza grę pokazali tucholanie i groźnie atakowali. W 55 min. Mateusz Renkiewicz zdobył prowadzenie dla tucholskiego zespołu. Dalsza gra to konsekwentna taktyka i dyscyplina na boisku graczy Tucholanki. Zawodnicy z Tucholi doskonale grali w obronie i rozbijali ataki gospodarzy. Tucholanie grali dużo lepiej od rywali wkładając w to wiele sił i ambicji. To dało wspaniały efekt, bowiem w 80 min. Mateusz Renkiewicz po asyście Dominika Fierka zdobył drugiego gola. Gol ten mógłby konkurować w plebiscycie „Stadiony Świata”. Uderzenie było tak precyzyjne z dystansu, że piłka trafiła w samo „okienko” bramki gospodarzy. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki, ale tu swoją twierdzę doskonale bronił Piotr Wojciechowski i nie pozwolił wspólnie z całym zespołem na stratę gola. Zwycięstwo tucholan w pełni zasłużone i słowa pochwały należą się całej drużynie a w szczególności strzelcowi dwóch goli Mateuszowi Renkiewiczowi, który wykorzystał to, co miał i dało to bardzo cenne zwycięstwo nad liderem.