Klasa A

Kamionka rozbita w drugiej połowie meczu

Tucholanka Hydrotor Tuchola – Kamionka Kamień Krajeński 3:0 (0:0)

Patryk Kaszczyszyn (47, 73), Paweł Piechowski (79). Sędziowali: Kamil Pril (Cekcyn) – główny, Mariusz Kowalski (Lubiewo) i Radosław Górecki (Wełpin) – asystenci.

TUCHOLANKA HYDROTOR: Piotr Wojciechowski – Bartosz Babiński, Tomasz Donczyk, Dominik Fierek (78 Gracjan Pędowski), Mateusz Grabowski (46 Mikołaj Górka), Bartosz Kaszczyszyn (65 Jan Bugaj), Patryk Kaszczyszyn (80 Adrian Czapiewski), Maciej Landmesser, Jarosław Ostrowski, Paweł Piechowski, Mateusz Renkiewicz. Trener Dariusz Szulc.

KAMIONKA KAMIEŃ KRAJ.: Bartłomiej Szafrański – Jakub Bratz (70 Dariusz Śpica), Artur Bukowski, Dawid Chmarzyński, Arkadiusz Fridehl (65 Wojciech Steinborn), Sławomir Gołąbek, Wojciech Karpacz, Bartosz Lepak, Tomasz Mrugalski, Szymon Tusznio.

Zespół piłkarski Kamionki Kamień Krajeński to solidny i groźny rywal, z którym tucholanie zawsze toczą ciężkie boje i nie zawsze na swoja korzyść. Tym razem tucholscy piłkarze wygrali 3:0 a wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Wynik 3:0 sugeruje, że było to łatwiejsze spotkanie. Jednak to trudny jak zawsze rywal i nie było łatwo. Piłkarze Kamionki wcale nie byli gorsi na boisku a tym bardziej w pierwszej połowie spotkania. W Tej części gra była wyrównana i w środkowej strefie boiska. Oba zespoły taktycznie długo rozgrywały piłkę, by zaatakować w nadarzającej się okazji. Tych okazji jednak nie było zbyt wiele. Tucholanie nie mogli złapać swojego rytmu gry, by zaatakować bramkę rywali.  Po zmianie boisk gra zdecydowanie zmieniła się i siłą napędową na boisku była Tucholanka a piłkarze zaczęli pokazywać kombinacyjną i szybką grę. W tej części spotkania prawdziwy kunszt strzelecki pokazał  „Kajak” Patryk Kaszczyszyn zdobywając dwie bramki. Już w dwie minuty po rozpoczęciu gry drugiej połowy sam wypracował sobie świetną sytuację strzelecką z rogu pola karnego huknął nie do obrony i tucholanie prowadzili 1:0. Po zdobyciu prowadzenia gra tucholan była coraz lepsza, płynniejsza i wypracowali sobie sporą przewagę w polu, gdzie w 73 min. Patryk Kaszczyszyn wykorzystał idealne podanie Mateusza Renkiewicza i mimo zaciekle przeszkadzającego mu w grze obrońcy Kamionki potrafił celnie i silnie uderzyć na dalszy słupek a golkiper gości Bartłomiej Szafrański, mimo rozpaczliwej paradzie nie zdołał nawet dotknąć piłki, która zatrzepotał w siatce. Po stracie drugiej bramki gracze z Kamienia Krajeńskiego ruszyli atakując większą ilością zawodników na tucholską bramkę a to dawało możliwość wyprowadzania kontrataków, ale bez efektów bramkowych. Jednak 6 minut później po stałym fragmencie gry w pole karne z piłką wjechał Paweł Piechowski i z linii końcowej silnie dośrodkował a piłka zmieniła kierunek odbijając się od nogi obrońcy i przelobowała bramkarza wzdłuż poprzeczki wpadając do bramki. Była to kuriozalna bramka przy wielkim zaskoczeniu i zdziwieniu golkipera gości. Po wygraniu tego meczu zespół tucholski w rundzie jesiennej zdobył 29 punktów, co jest najlepszym wynikiem od wielu lat i zajmuje aktualnie 3 lokatę ze stratą 2 punktów do lidera Startu Eco-Polu Pruszcz. W najbliższą sobotę o godz. 13.00 na głównej płycie boiska tucholanie zagrają pierwszą kolejkę rundy rewanżowej a rywalem będzie Sparta Przysiersk, która została pokonana przez Tucholankę w rundzie jesiennej na jej boisku 5:2. A w Świekatowie spotkają się drużyny z pierwszego i drugiego miejsca – Fala Świekatowo i Start Eco-Pol Pruszcz. W przypadku, gdy Tucholanka wygra ze Spartą i remisu obu czołowych drużyn to tucholski zespół wejdzie na fotel lidera. Natomiast, jeśli jedna z tych drużyn wygra to Tucholanka zajmie II miejsce. Druga kolejka rundy rewanżowej rozpocznie się pod koniec marca przyszłego roku.

Drużyna Rawysa Raciąż na własnym boisku zremisowała z GLKLS Dobrcz 3:3. Natomiast wreszcie obudził się Myśliwiec Gostycyn i wygrał 1:0 w Żołędowie z Victorią Niemcz. Mecz przebiegał w bardzo trudnych warunkach i ciężkim mocno nawodnionym boisku.