Liga kobiet

Tucholanka-Kobiak ograła Fuksa Wielowicz

Tucholanka-Kobiak Tuchola – Fuks Wielowicz 8:3 (5:2)

Patrycja Sosna (9, 23, 39), Agnieszka Nierzwicka (26, 27, 60), Kinga Murawska (43- wolny), Anna Kamińska (48) – Aleksandra Krupa (19-karny), Kinga Nowicka (30, 74). Sędziował Tomasz Linke z Tuchółki.

TUCHOLANKA-KOBIAK: Kinga Różycka (54 Monika Michalska) – Oliwia Lesikowska, Julia Petrus, Agnieszka Grzempa (41 Katarzyna Pastwa), Dagmara Tomaszewska, Wiktoria Niemczewska, Anna Kamińska, Oliwia Domeracka (41 Sandra Knitter), Kinga Murawska, Patrycja Sosna, Agnieszka Nierzwicka. Trener Marek Zienkiewicz.

FUKS WIELOWICZ: Wiktoria Kluza – Maria Barton, Katarzyna Chylewska (67 Dominika Jasiek), Małgorzata Górska (41 Klaudia Nowicka), Paulina Kozicka (67 Marcelina Jaworska), Aleksandra Krupa, Kinga Nowicka, Sandra Oźmińska, Michalina Półgęsek (67 Anastazja Kaproń), Aleksandra Szmaglińska. Trener Marek Grabowski.

„Senatorki” podejmowały w 11 kolejce niżej notowany zespół Fuks Wielowicz (11 miejsce). Do tego meczu miejscowe przystąpiły bez podstawowej bramkarki a jej miejsce zajęła młodsza (14 lat) Kinga Różycka. Do drużyny powróciła po kontuzji lewa obrończyni Daga Tomaszewska, która pokazała, że nie straciła formy i spisała się doskonale. Tucholanki rozpoczęły od pierwszego gwizdka atak na bramkę przyjezdnych. Po kilku akcjach wynik w 9 min. otworzyła snajperka tucholskiego zespołu Patrycja Sosna. W 19 minucie po błędzie obrony i faulu na zawodniczce Fuksa sędzia wskazał na rzut karny. Perfekcyjnie wykonała go Aleksandra Krupa i wyrównała na 1:1. Cztery minuty później Patrycja Sosna zdobyła prowadzenie po ładnej asyście Agnieszki Nierzwickiej. W 26 min. Agnieszka Nierzwicka wykorzystała dokładną asystę Ani Kamińskiej i podwyższyła na 3:1. Na 4:1 bramkę zdobyła Agnieszka Nierzwicka, która wykorzystała odbicie piłki od poprzeczki po uderzeniu Kingi Murawskiej. Kinga Nowicka w 30 min. z około 30 metrów uderzyła wysoko, bowiem zauważyła zbyt dalekie wyjście tucholskiej bramkarki i piłka wylądowała w bramce. W 39 min. ładną akcje lewą stroną przeprowadziła Daga Tomaszewska, dokładnie nagrała na 16 metr a tam Patrycja strzeliła nie do obrony na 5:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza polowa spotkania. Po przerwie trener Marek Zienkiewicz wprowadził kilka rezerwowych zawodniczek, które dzielnie zastąpiły koleżanki. Nadal spora przewagę miał tucholski zespół i atakował bramkę rywalek. W 43 min. Kinga Murawska po bardzo ładnie wykonanym rzucie wolnym z 20 metrów – piłka wylądowała pod poprzeczką i za kołnierzem golkiperki Fuksa na 6:2. Pięć minut później doskonałym strzałem z dystansu popisała się kapitan tucholskiego zespołu Anna Kamińska z ok. 25 metrów wysokim lobem zaskoczyła bramkarkę Fuksa i podwyższyła na 7:2. W 60 min. ładną akcją popisała się Agnieszka Nierzwicka, która objechała obronę i podwyższyła na 8:2. Wysoki wynik rozluźnił nieco szeregi obronne gospodyń i Kinga Nowicka ładną akcję zakończyła strzeleniem trzeciej bramki dla Fuksa i ustaliła wynik meczu. Zwycięstwo 8:3 (5:2) w pełni zasłużone a wynik spotkania mógł być o wiele wyższy, ale znakomita postawa golkiperki Fuksa nie pozwoliła na lepszy bilans bramkowy.