Liga kobiet Piłka nożna Piłka nożna

Młodziczki Tucholanki ograły kadrę wojewódzką U-12

Piłka nożna kobiet

W trakcie pobytu na konsultacji kadry młodziczek ‘2008-2009 województwa kujawsko-pomorskiego 12-13 października w Tucholi, odbył się mecz kontrolny miedzy Kadrą i zespołem młodziczek Tucholanki Tuchola. Mecz trwał 90 minut, w którym grało 27 dziewcząt kadry i 16 zespołu Tucholanki.

Wynik spotkania nie był na tyle istotny, co przegląd umiejętności dziewczynek z kadry i zespołu tucholskiego. Mecz zakończył się pełnym sukcesem tucholanek, które pokonały kadrowiczki 7:3. Początek spotkania należał do kadrowiczek, które objęły prowadzenie dwoma bramkami. Z biegiem czasu można było zauważyć lepszą grę tucholanek, które przejęły inicjatywę i stworzyły bardzo wiele akcji pod bramką kadrowiczek, z czego wykorzystały siedmiokrotnie a rywali raz. Nieźle radziły sobie także najmłodsze w zespole tucholskim z rocznika 2011 Malwina Szymańska i 2010 – Alicja Kłosowska-Szocińska. Bramki dla zespołu tucholskiego zdobyły: Laura Włoch, Martyna Szymańska, Wiktoria Regent, Patrycja Borucka, Patrycja Gwizdała, Nikola Rossek i Andżelika Pyszka.

Trenerzy kadry wojewódzkiej Magdalena Kałuzińska i Jakub Balicki bacznie obserwując grające prawdopodobnie powołają kilka zawodniczek z Tucholanki.

Drużyna Tucholanki grała w składzie: Laura Włoch – Patrycja Borucka, Nikola Rossek, Dominika Rossek, Wiktoria regent, Martyna Szymańska, Malwina Szymańska, Martyna Lackowska, Andżelika Pyszka, Martyna Rekowska, Kamila Podlewska, Amelia Kiżewska, Oliwia Radziejewska, Patrycja Gwizdała, Oliwia Koczalska, Alicja Kłosowska-Szocińska.