Aktualności Liga kobiet

Po serii porażek, wreszcie zwycięstwo tucholanek

Piłka nożna kobiet – 10 kolejka

Tarpan Mrocza – Tucholanka-Kobiak Tuchola 1:7 (1:1)

Aleksandra Skrzypczyńska (39) – Maria Galińska (21), Kinga Murawska 3 (52, 59, 61), Julia Petrus (60), Syntia Łyczywek 2 (77, 84). Sędziował Łukasz Boiński.

Tarpan Mrocza:

Oliwia Sudoł – Weronika Woźniak, Martyna Sawicka, Wiktoria Giersz, Karolina Klajbor, Aleksandra Skrzypczyńska (Kpt.), Kinga Kienast, Natalia Stryszyk, Weronika Huczek, Klaudia Wiśniewska, Weronika Sypniewska. Trener Zbigniew Burzyński.

Tucholanka-Kobiak Tuchola: Kinga Różycka (Br.), Oliwia Lesikowska, Barbara Piekarska, Maria Galinska, Syntia Łyczywek, Weronika Zabrocka, Julia Petrus, Dagmara Hoffmann (Agata Kaźmierska 81), Oliwia Rymacka, Kinga Murawska (Kpt.). Trener Marek Zienkiewicz.

Po ośmiu przykrych porażkach w rundzie jesiennej tucholanki wreszcie zdobyły komplet punktów. Tym razem rywalkami były ostatnie w tabeli piłkarki Tarpana Mrocza. Faworytkami były tucholanki, mimo, że grały w niepełnym składzie. Do Mroczy pojechało tylko dwanaście piłkarek. Ten mecz miał dziwny przebieg, bowiem mimo bardzo chaotycznej grze obu drużyn, ale dużej przewagi tucholanek od początku spotkania pierwsza polowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. Pierwszą bramkę zdobyły piłkarki Tucholanki po rzucie rożnym i kilkakrotnym wybijaniu piłki z pola bramkowego, wreszcie przypadkowo wybita piłka trafiła w nogi Marii Galińskiej i wpadła do bramki. W kolejnych minutach nadal przeważały borowiaczki, ale nic z tego nie wychodziło i traciły piłkę przed wykończeniem akcji. Kilkakrotnie okazję na zdobycie bramki miała Linga Murawska, ale trafiała po strzale w bramkarkę. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w 39 minucie, bowiem po nielicznym przekroczeniu linii środkowej boiska przez piłkarki Tarpana i błędzie obrony gospodynie zdobyły bramkę wyrównującą na 1:1. Aleksandra Skrzypczyńska uderzyła silnie a piłka wysokim lobem wpadła za kołnierz golkiperki Tucholanki. W przerwie meczu szkoleniowiec tucholanek mocno zdenerwowany na grę udzielił swoim podopiecznym reprymendy, co okazało się trafne, bowiem druga część spotkania przebiegała zupełnie inaczej. Gospodynie tylko raz przekroczyły środkową linie boiska a piłkarki z Tucholi atakowały z wielką determinacją i bardzo przyzwoitą grą, co przełożyło się na zdobycie aż sześciu bramek. Kinga Murawska zdobyła 3 gole po ładnych akcjach w ciągu 9 minut (52,59,61) a minutę przed trzecią bramką Kingi, czwartą zdobyła Julia Petrus. Do zwycięstwa dołożyła się także Syntia Łyczywek, która w tym spotkaniu była wyróżniająca się zawodniczką i strzeliła dwa gole w 77 i 84 minucie.

W kolejnym meczu borowiaczki powalczą na własnym boisku z przedostatnim zespołem Victorią Niemcz i powinny powiększyć dorobek punktowy.