Aktualności

Pierwszy punkt tucholanek w lidze okręgowej chłopców

Tucholanka Bór Tuchola – Grom Osie 1:1 (1:1)

Bramki: Wiktoria Szymańska (24) – Igor Czerwiński (35′). Mecz sędziował Radosław Górecki.

Po przegranej walce w ubiegłym tygodniu w Świekatowie z miejscową Falą, piłkarki Tucholanki Bór rozegrały całkowicie inny mecz. Podejmowały na tucholskim boisko druzynę chłopców Grom Osie. Jak się okazało zakończony obóz dochodzeniowy tucholskich piłkarek przyniósł duże efekty w grze, taktyce i zrozumieniu się na boisku. Dziewczyny nie ustępowały chłopcom z Osia i nawet przeważały w grze, co przynosiło sporo akcji pod bramką chłopców. Brakowało trochę szczęścia i tego ostatniego wykończenia akcji, by wynik był korzystny. Wreszcie w 24 minucie po zamieszaniu pod bramką przy wykonaniu rzutu rożnego – Wiktoria Szymańska strzałem w „okienko” zdobyła prowadzenie. Jednak po dziesięciu minutach przy nieudanej akcji na „spalonego” Igor Czerwiński płaskim strzale w dalszy dolny róg bramki wyrównał na 1:1.

Po zmianie stron mecz bardziej wyrównany i oba zespoły miały okazje na zdobycie goli. Jednak bramkarze dobrze bronili a sytuacji było sporo w obu drużynach. Można śmiało ocenić, że piłkarki dobrze przygotowane w trakcie obozu , co było widoczne na tym spotkaniu. Przy odrobinie szczęścia mogło być nawet zwycięstwo. Wynik remisowy 1:1 (1:1) był sprawiedliwy i utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego meczu. Dziewczyny zagrały tak jak było to omawiane i praktykowane na obozie. Cały zespół spisał się bardzo dobrze i mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie jeszcze lep[iej i dziewczyny pokażą, co potrafią – powiedział po meczu szkoleniowiec Tucholanki Bór Marek Zienkiewicz.

Tucholanka Bór Tuchola grała w składzie: Zuzanna Nowacka (41 Wiktoria Mazurkiewicz) –  Wiktoria Cybulska, Anna Moga, Lena Pipowska, Weronika Rzońca, Marta Smagorzewska, Aleksandra Szamocka, Wiktoria Szymańska. Na zmiany wchodziły: Marcelina Babińska, Maja Błaszkowska, Wiktoria Chabowska, Wiktoria Dębicka. Trener Marek Zienkiewicz

 Grom Osie grał w składzie: Maciej Ciszewski – Jakub Bonnek, Igor Czerwiński, Kacper Kozłowski, Łukasz Kozłowski, Mateusz Motała, Norbert Motała, Jakub Studziński, Igor Wojtyła. Na zmiany wchodzili: Wiktor Bettka, Wojciech Betyna, Kajetan Dubiela, Miłosz Osicki, Tymoteusz Słomski. Łukasz Stachowicz. Trener Tymoteusz Karpus.

Wyniki 2 kolejki:

  • UKS Fala Świekatowo – Pol-Osteg Pomorzanin Serock 8:2
  • Tucholanka Bór Tuchola – Grom Osie 1:1
  • Start Pruszcz – Wisła Gruczno, mecz przełożony 31.08. godz. 16.30
  • Sportis GKS Bukowiec – Gryf Cekcyn, mecz przełożony  20.09.2023 godz. 18:00
1UKS Fala Świekatowo2619 – 4
2Gryf Cekcyn2613 – 2
3Grom Osie213 – 5
4Tucholanka Bór Tuchola213 – 12
5Pol-Osteg Pomorzanin Serock102 – 8
6Wisła Gruczno 100 – 9
7Sportis GKS Bukowiec000
8Pol-Osteg Pomorzanin Serock000

W 3 kolejce grają:

02.09.2023

  • 10:00 Wisła Gruczno – UKS Fala Świekatowo

03.09.2023

  • 16.00 Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Tucholanka Bór Tuchola

03.09.2023

  • 16:30 Sportis GKS Bukowiec – Start Pruszcz

Mecz Grom Osie – Gryf Cekcyn został rozegrany awansem 23 sierpnia.