Aktualności

Trzy zwycięstwa w pięć dni!

Tucholanka Bór Tuchola gromi Pomorzanina Serock.

Strzelanina w drugiej połowie meczu.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Tucholanka Bór Tuchola 1:9 (1:1)

Bramki: Bartosz Rytel (18’) – Wiktoria Cybulska (17’ 44’ 55’ 68’), Zuzanna Nowacka (59’ 65’ 78’), Wiktoria Szymańska (48’) Weronika Rzońca (54). Sędziował Piotr Tekieniewski (Bydgoszcz)

Tucholanki pojechały do Serocka po komplet punktów, bowiem Gospodarz meczu Pol-Osteg Pomorzanin Serock nie wygrał jeszcze meczu i zajmuje ostatnie miejsce. Pierwsza polowa przebiegała z bardzo duża przewagą piłkarek Tucholanki i pierwsza bramka padła w 17 minucie.  Bardzo ładne uderzenie z ok. 25 metrów Wiktorii Cybulskiej i piłka zatrzepotała w siatce Serocka. Niestety przy fatalnym błędzie tucholskiej obrony w 18 minucie padła wyrównująca bramka. Do końca pierwszej polowy sytuacji strzelecki tucholanki miało bardzo dużo, ale bramkarz miejscowych ratował od straty goli.

Po zmianie boiska sytuacja była podobna jak w pierwszej części meczu. Duża przewaga, dużo więcej sytuacji strzeleckich i sporo strzelonych goli. Tutaj miejscowi już nie mięli nic do powiedzenia, bowiem przewaga była ogromna. Padło 8 goli, pięć poprzeczek i trzy słupki. Taki był bilans drugiej połowy. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla Tucholanki, mimo tego, że sędzia spotkania zapomniał zanotować jeszcze dwóch bramek, bo wynik spotkania winien być 11:1 dla tucholanek.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock grał w składzie: Kajetan Włoch – Olaf Grabiszewski (C), Michał Jędrzejewski, Bartosz Koźlinka, Marta Koźlinka, Wiktoria Koźlinka, Kacper Rode, Bartosz Rytel, Marcel Winiecki. Na zmiany wchodzili: Nikodem Araśniewicz, Oliwier Melerowicz, Dominik Nastały, Nikodem Trawiński. Trener Paweł Ratkowski.

Tucholanka Bór grała w składzie: Zuzanna Nowacka (41’ Wiktoria Mazurkiewicz) – Wiktoria Cybulska, Józefina Gwizdała, Anna Mogą, Lena Pipowska, Weronika Rzońca, Marta Smagorzewska, Wiktoria Szymańska (C). Na zmiany wchodziły: Marcelina Babińska, Wiktoria Chabowska, Wiktoria Dębicka, Wiktoria Mazurkiewicz, Aleksandra Szamocka. Trener Marek Zienkiewicz.

Wyniki 3 kolejki:

 • Grom Osie – Gryf Cekcyn 2:4
 • Wisła Gruczno – UKS Fala Świekatowo 3:10
 • Sportis GKS Bukowiec – Start Pruszcz 3:1
 • Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Tucholanka Bór Tuchola 1:9

IV liga młodzik D2

Cenna wygrana w Grucznie

Wisła Gruczno – Tucholanka Bór Tuchola 1:2 (1:1)

Bramki dla Tucholanki Bór zdobyły: Wiktoria Cybulska i Wiktoria Szymańska – po 1.

Był to trudny mecz dla zespołu Tucholanki Bór. Na mecz zespół pojechał osłabiony i jak się okazało piłkarki zagrały nie na takim poziomie jak w Serocku. Drużyna Wisły Gruczno była na boisku nieobliczalna i stawiała zacięty opór naszym piłkarkom. Siła fizyczna piłkarzy Wisły stanowiła spora przeszkodę w grze tucholskim piłkarkom. Po trudnym meczu borowiaczki jednak pokonały gospodarza i przywiozły do Tucholi 3 punkty.

Wyniki 5 kolejki:

 • Wisła Gruczno – Tucholanka Bór Tuchola 1:2
 • Gryf Cekcyn – Start Pruszcz 4:1
 • Sportis GKS Bukowiec – Pol-Osteg Pomorzanin Serock 7:1
 • Grom Osie – UKS Fala Świekatowo 2:0

Tabela po 5 kolejkach

1Gryf Cekcyn4122 -3
2Grom Osie51020 – 11
3Sportis GKS Bukowiec4917 – 7
4UKS Fala Świekatowo5929 – 12
5Tucholanka Bór Tuchola5714 – 21
6Start Pruszcz5623 – 19
7Wisła Gruczno439 – 28
8Pol-Osteg Pomorzanin Serock507 – 41

Liga wojewódzka młodziczek U13

Pięć trafień piłkarek Tucholanki w Aleksandrowie Kujawskim.

Dobry początek w eliminacjach do Mistrzostw Polski

Jedynka Aleksandrów Kujawski – Tucholanka Tuchola 0:5 (0:2)

Bramki: Weronika Rzońca (31’) Aleksandra Szamocka (54) Lena Pipowska (40′ 46′), Wiktoria Cybulska (58’). Mecz sędziował Mateusz Zasada.

Na pierwszy mecz ligi wojewódzkiej U13 (eliminacje do Mistrzostw Polski) tucholanki pojechały do dalekiego Aleksandrowa Kujawskiego. Gospodarzem meczu była drużyna UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski. Zespół nie był znany tucholskiej drużynie i po raz pierwszy z nimi zagrały. I oto okazało się, że już po 40 minutach borowiaczki prowadziły po strzałach Weroniki Rzońcy w 31 minucie i Leny Pipowskiej 40 minucie. W następnych 18 minutach tucholanki strzeliły kolejne 3 gole – Lena Pipowska (46’), Aleksandra Szamocka (54’) i Wiktoria Cybulska (58’). Takiego wyniku trener Marek Zienkiewicz się nie spodziewał. Liczył na wygraną, ale takim wynikiem był zaskoczony. Zespół Tucholanki rozegrał wspaniały mecz i kontrolował grę do końca spotkania. Tu trzeba zaznaczyć, że rosłe piłkarki Jedynki Aleksandrów Kujawski nie mogły poradzić sobie z najmłodszymi i najmniejszymi piłkarkami Tucholanki, które w szkolny sposób ogrywały starsze i wyższe zawodniczki gospodyń – mowa tu o zawodniczkach: Aleksandra Szamocka, Weronika Rzońca, Wiktoria Dębicka i Marcelina Babińska.

Jedynka Aleksandrów Kujawski: Lidia Baranowska – Maja Banaszak, Liliana Chełminiak, Maja Dzik, Karina Kotkiewicz, Veronika Sukharieva, Tatiana Wachowicz, Anastazja Wiśniewska. Martyna Wojciechowska. Na zmiany wchodziły: Magdalena Kaczmarek, Julia Kuc, Lena Kołakowska. Trener Sławomir Wojciechowski.

Tucholanka Tuchola: Zuzanna Nowacka – Wiktoria Mazurkiewicz, Maja Błaszkowska, Wiktoria Cybulska (58), Józefina Gwizdała, Anna Moga, Lena Pipowska, Weronika Rzońca, Aleksandra Szamocka. Na zmiany wchodziły: Marcelina Babińska, Wiktoria Chabowska, Wiktoria Dębicka, Julia Gac. Trener Marek Zienkiewicz.

Wyniki 1 kolejki:

 • Szóstka Inowrocław – UKS Tęcza Bydgoszcz 0:3, walkower. Gospodynie zrezygnowały z meczu.
 • Jedynka Aleksandrów Kujawski – Tucholanka Tuchola 0:5
 •  

Tabela po 1 kolejce

1MLKS Tucholanka Tuchola135 – 0
2UKS Tęcza Bydgoszcz133 – 0
3UKS Szóstka Inowrocław100 – 3
4UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski100 – 3

W drugiej kolejce grają:

24.09.2023

 • 10.00 UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – UKS Szóstka Inowrocław
 • 14.30 Tucholanka Tuchola – UKS Tęcza Bydgoszcz