Aktualności

Reprezentacje ZSLiT mistrzami powiatu w szczypiorniaku

Igrzyska szkolne – piłka ręczna dziewcząt

W Hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyły się dwa turnieje piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkól Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Tucholskiego.

Przed rozpoczęciem turnieju dziewcząt piłki ręcznej odbyła się miła uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród z sezonu ubiegłego roku szkolnego.

Puchar Starosty Tucholskiego za tytuł Mistrza Powiatowych Igrzysk Szkolnych za rok szkolny 2016-2017 otrzymał Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych z Tucholi.

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Technikum Leśnego, na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkól Ogólnokształcących, natomiast na piątym Tucholska Szkoła Realna. Każda drużyna otrzymała także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i okazałe dyplomy pamiątkowe a wręczali Michał Mróz – Starosta Tucholski i Danuta Wytrążek – z-ca naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu.

TURNIEJ DZIEWCZĄT – 8 LISTOPADA

W turnieju piłki ręcznej dziewcząt wzięły udział 4 reprezentacje: Jak się później okazało gospodarz, jako faworyt rozgrywek szczypiorniaka potwierdził swoją wyższość, wygrał turniej i został mistrzem powiatu tucholskiego. Na II miejscu uplasowała się reprezentacja ZSLiA, na III ZSO, zaś na IV technikum Leśne.

Klasyfikacja turnieju:

1. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych 6 pkt.
2. Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych 4 pkt.
3. Zespół Szkół Ogólnokształcących 2 pkt.
4. Technikum Leśne 0 pkt.

TURNIEJ CHŁOPCÓW – 16 LISTOPADA

W turnieju chłopców wzięły także udział 4 reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych; Zespół Szkół Ogólnokształcących, Technikum Leśne, Zespól Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz gospodarz zawodów Zespól Szkól Licealnych i Technicznych.

Zawody zdecydowanie wygrała reprezentacja ZSLiT, pokonując wszystkie drużyny bez straty punktu. Na drugim miejscu uplasowało się Technikum Leśne, na trzecim ZSLiA, natomiast ZSO zajął czwarte miejsce.

Klasyfikacja turnieju

2. Technikum Leśne 4 pkt.
3. Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych 2 pkt.
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących 0 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH KONKURENCJACH- SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE I PIŁKA RĘCZNA:

1. Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych 16 pkt.
2. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych 14 pkt.