Aktualności Piłka nożna

Szkoła podstawowa z Gostycyna najlepsza

Turniej powiatowy „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w Cekcynie

W Cekcynie odbył się powiatowy turniej piłki nożnej dziewcząt U-12 w ramach eliminacji XIX edycji „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Gostycyna, Bysławia i Żalna oraz MLKS Tucholanka Tuchola. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym a zwycięzca turnieju awansował do turnieju wojewódzkiego. Należy przyznać, że sprawnie przeprowadzone zawody stały na wysokim sportowym poziomie a każde drużyny pokazały swoje umiejętności z wielką determinacją.Wszystkie mecze sędziował Marek Januszewski – koordynator ds rozgrywek powiatowych Puchar Tymbarku.

Po rozegraniu sześciu meczów najlepszą drużyną turnieju została bezapelacyjnie SP Gostycyn, która wygrała dwa spotkania i jedno remisując, co dało 7 punktów i awans do finału wojewódzkiego. Losy awansu ważyły się w ostatnim meczu turnieju, gdzie walczyły reprezentacje szkół Gostycyna i Żalna. Mecz bardzo wyrównany i dopiero w drugiej części spotkania Gostycyn zdobył prowadzenie, ale po krótkim czasie piłkarki z Żalna wyrównały i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna MLKS Tucholanka po jednym zwycięstwie z SP Bysław. Jednak trzeba zaznaczyć, że tucholanki grały w mocno osłabionym składzie, bowiem choroby i wycieczki szkolne nie pozwoliły zagrać w pełnym składzie. Na czwartym miejscu uplasowały się sympatyczne piłkarki z Bysławia, które bardzo ambitnie walczyły z każdą drużyną.

Składy drużyn na turnieju w Cekcynie:

  • SP Bysław – Alicja Chabowska, Agnieszka Chabowska, Martyna Drzycimska, Aniela Glazik, Laura Gracz, Paulina Kamińska, Wiktoria Okonek, Anna Porażyńska, Wiktoria Szwaracka, Oliwia Szymańska. Trener Iwona Skorupa.
  • SP Gostycyn – Zofia Giersz, Karolina Grzeca, Wiktoria Grzeca, Oliwia Kozińska, Agnieszka Mróz, Marcelina Pruska, Hanna Szmaglińska, Małgorzata Szmaglińska, Oliwia Szumielska, Maja Wiśniewska. Trener Ewa Świtała.
  • MLKS Tucholanka Tuchola – Wiktoria Kawka, Zuzanna Sząszor, Otylia Pyszka, Martyna Rekowska, Wiktoria Wytrążek, Patrycja Gwizdała, Trener Paweł Sząszor.
  • SP Żalno – Oliwia Bełczyńska, Lena Borkowska, Zuzanna Fabich, Emilia Gierszewska, Olimpia Kowalska, Wiktoria Nosińska, Dominika Rossek, Nikola Rossek, Oliwia Wytrążek. Trener Dariusz Szulc.

Wyniki:

  • SP Bysław – SP Żalno 0:2 (0:1)
  • SP Gostycyn – MLKS Tucholanka Tuchola 4:0 (1:00
  • SP Bysław – SP Gostycyn 0:4 (0:3)
  • SP Żalno – MLKS Tucholanka Tuchola 1:0 (0:0)
  • SP Bysław – MLKS Tucholanka Tuchola 0:1 (0:0)
  • SP Żalno – SP Gostycyn 1:1 (0:0)
1. Sp Gostycyn 3 7 8 – 1
2. SP Żalno 3 7 3 – 1
3. MLKS Tucholanka Tuchola 3 3 1 – 4
4. SP Bysław 3 0 0 – 7

Objawieniem turnieju okazała się piłkarka SP Gostycyn Maja Wiśniewska, która praktycznie wygrała turniej, bowiem dla swojego zespołu zdobyła wszystkie 8 bramek. Było bardzo przyjemnie oglądać tą zawodniczkę, która ma niesamowity talent piłkarski. Wróżymy tej zawodniczce wspaniałą karierę piłkarską, jeśli da się jej warunki i możliwości ogrywania się na boiskach. Maja Wiśniewska została wyróżniona i nagrodzona upominkiem przez Portal internetowy www. alejasportowa.pl

Turniej Finału wojewódzkiego, w który będzie uczestniczyć SP Gostycyn  odbędzie się w Świeciu na początku kwietnia.

navigate_before
navigate_next