Aktualności

Udany początek sezonu drużyn Tucholanki Bór Tuchola

Piłka nożna kobiet – ligi młodzieżowe

W ciągu dwóch tygodni piłkarki Tucholanki Bór rozegrały cztery spotkania ligowe i wszystkie wygrały. Drużyny dziewcząt grają w kategoriach młodzików chłopców D1 i D2.

Kategoria D1

Cis Cekcyn – Tucholanka II Bór Tuchola 1:2 (0:0)

Bramki dla Tucholanki II Bór zdobyły: Dominka Rossek i Laura Włoch.

W ubiegłym tygodniu rocznikiem starsze grały w Cekcynie z miejscowym Cisem i wygrały 2:1 a bramki strzeliły: Dominika Rossek i Laura Włoch. Mecz z dużą przewagą dziewczyn, lecz grały mało skutecznie. Można było to nazwać konkursem celowanie w bramkarza. Miejscowy bramkarz miał bardzo wiele szczęścia w tym spotkaniu i to On uratował cekcynian od większej przegranej.

Tucholanka Bór grała w składzie: Radziejewska – Włoch, D. Rossek, N.Rossek, P. Gwizdała, Rekowska, Reichelt, Koczalska, A. Gwizdała. Na zmiany wchodziły: Podlewska, Kałużna, Grzegorek, Borucka. Trener Marek Zienkiewicz.

Tucholanka II Bór Tuchola – Start Warlubie 10:0 (4:0)

Bramki: Patrycja Gwizdała – 4, Oliwia Sikorska – 3, Martyna Szymańska, Dominika Rossek i Laura Włoch po 1.

W niedzielę 29 sierpnia tucholanki podejmowały zespół chłopców Startu Warlubie. W tym spotkaniu drużyna chłopców nie miała nic do powiedzenia i przegrała z tucholskimi dziewczynami aż 10:0 (4:0). Piłkarki Tucholanki Bór dominowały na całym boisku i dały chłopcom pograć i same strzeliły sporo bramek. Gdyby celność tucholanek była pewniejsza to wynik spotkania byłby o wiele wyższy. W tym meczu formą strzelecką popisała się kapitan zespołu Patrycja Gwizdała, która zdobyła 4 gole. Także Oliwia Sikorska wspaniale zagrała strzeliła 3 gole i asystowała przy jednej.

Kategoria D2

Grom Osie Tucholanka II Bór Tuchola 1:12 (0:4)

Bramki dla Tucholanki II Bor: Laura Włoch – 3, Patrycja Gwizdała 2, Małgorzata Reichelt – 2, Dominika Rossek – 2, Wiktoria Szymańska 2, Nikola Rossek – 1.

Pierwszy mecz ligowy rundy jesiennej młodziczki Tucholanki II Bór rozegrały w Osiu z miejscową drużyną chłopców. Piłkarki z Tucholi znakomicie spisywały się na sztucznej murawie na pięknym obiekcie Gromu. Już w pierwszej połowie piłkarki zaaplikowały chłopcom 4 gole po strzałach: Dominiki Rossek, Wiktorii Szymańskie i 2 bramki Laura Włoch. Druga połowa przyniosła kolejne 8 bramek, przy stracie jednej – błąd obrony, strzał znakomicie obroniła Zuzanna Nowacka, ale dobitka już była nie do obrony. Mecz zakończył się wysoką wygraną 12:1 (4:0).

Tucholanka II Bór grała w składzie: Zuzanna Nowacka – Dominika Rossek, Nikola Rossek, Małgorzata Reichelt, Kamila Podlewska, Patrycja Borucka, Alicja Kłosowska-Szocińska. Na zmiany wchodziły: Amelia Kiżewska, Wiktoria Szymańska, Antonina Gwizdała. Trener Marek Zienkiewicz.

Tucholanka II Bór Tuchola – Rawys Raciąż 10:5 (4:3)

Bramki: Oliwia Sikorska (1), Laura Włoch (5), Patrycja Gwizdała(3), Wiktoria Szymańska (1) – Antoni Eliasz (4), Filip Rogowski(1)

Pierwsza połowa w wykonaniu piłkarek Tucholanki II Bór nie była dobra w ich wykonaniu. Dużo błędów w obronie  i straty bramek. Strzelanie rozpoczęła Oliwia Sikorska, ale po 2 minutach wyrównał Antoni Eliasz. Po strzale Laury Włoch na 2:2, bramkę wyrównującą zdobył Filip Rogowski. Laura Włoch ponownie strzeliła na prowadzenie na 3:2 a następnie na 4:2. Raciążanie znowu zaatakowali i zmniejszyli wynik po strzale Antoniego Eliasz na 4:3. Po przerwie tucholanki zagrały o wiele lepiej, ale nie ustrzegły się znowu błędów. Ostatecznie wygrały 10:5 (4:3).

1 Tucholanka II Bór Tuchola 2 6 22:6
2 Wda Świecie 1 3 14:0
3 Tucholanka Tuchola 1 3 5:1
4 UKS Fala Świekatowo 2 3 5:8
5 Wisła Gruczno 1 0 3:4
6 Rawys Raciąż 1 0 5:10
7 Grom Osie 1 0 1:12