Aktualności

Inowrocław pokonany przez tucholanki.

Piłka nożna kobiet – Liga wojewódzka U-13

Tucholanka Bór Tuchola – Szóstka Inowrocław 3:1 (0:1)

Laura Włoch (38k), Dominika Rossek (46), Antonina Gwizdała (53) – Natalia Wojtasik (21).

Skład Tucholanka Bór Tuchola: Oliwia Radziejewska – Kamila Podlewska, Alicja Klosowska-Szocińska, Michalina Czerwińska, Wiktoria Szymańska, Patrycja Borucka, Laura Włoch, Antonina Gwizdała, Dominika Rossek. Na zmiany wchodziły: Paulina Kałużna, Wiktoria Cybulska, Wiktoria Mazurkiewicz, Amelia Kiżewska. Trener Marek Zienkiewicz

Mecz z trudnym rywalem z Inowrocławia mógł się podobać nawet wybrednym kibicom. Była walka o każdą piłkę. Jedna i druga drużyna nie odpuszczała i stwarzały wiele akcji bramkowych. W pierwszej połowie po próbie nieudanego ofsajdu piłkarek Tucholanki napastniczka Szóstki Inowrocław zostawiła tucholskie obrończyni za plecami i ulokowała piłkę w bramce gospodyń. Borowiaczki miały także okazje na zdobycie goli, ale skuteczność zawodziła. Dopiero w drugiej części spotkania tucholanki wzięły się do niesamowitej walki z pressingiem na połowie rywalek, co dało to pierwszą bramkę i wyrównanie wyniku. W pole karne wjechała Dominika Rossek a obrończyni Szóstki nie miała wyjścia i podcięła tucholską zawodniczkę a Sędzia meczu wskazał na 9 metr. Karnego bezbłędnie wykorzystała Laura Włoch. Po tej bramce piłkarki z Tucholi z jeszcze większą determinacją walczyły o piłkę. Zawodniczki z Inowrocławia gubiły się w obronie i nie nadążały za szybką Dominiką Rossek, która w 46 minucie wjechała z piłką aż do końcowej linii boiska i sprytnym strzałem z bardzo ostrego kąta umieściła ją w bramce rywalek. Była to znakomita akcja tej piłkarki.  Siedem minut później z prawej strony otrzymała piłkę Antonina Gwizdała, ograła dwie zawodniczki z Inowrocławia i silnym strzałem w okienko przy dalszym słupku umieściła piłkę w bramce. Wynik 3:1 potwierdził bardzo dobrą grę tucholskich piłkarek. Natomiast zawodniczki Szóstki nie mogły sobie poradzić z krótkim kryciem tucholskiej obrony. Bardzo dobry mecz rozegrała Patrycja Borucka (Griezman), która nie pozwoliła najlepszej zawodniczce z Inowrocławia na zbyt wiele i świetnie rozgrywała piłkę w środku pola. Także Dominika Rossek znakomicie i dzielnie walczyła, co mocno dało się we znaki obronie rywalek. Pozostałe dziewczyny z Tucholi zagrały bardzo dobrze a szczególnie wyróżniały się walecznością na cały boisku.

Wygrana piłkarek Tucholanki Bór Tuchola w pełni zasłużona na tle silnego zespołu z Inowroclawia, który ustawił wysoko poprzeczkę.

Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostały jeszcze dwa spotkania: z głównym faworytem ligi UKS Tęcza Bydgoszcz 13.11 godz. 10.00 w Tucholi i Kobiecym KP Bydgoszcz – termin do ustalenia. Wystarczy jedna wygrana i piłkarki mogą awansować do strefy Mistrzostw Polski.